Udržuje se ve skvělé kondici, jako by nestárla, což už přimělo i bulvár, aby začal analyzovat, kolik investovala do své krásy. „To by vám nejlépe řekli v salonu YES Visage, který se o mě stará už asi devět let. Spekulovalo se o různých vylepšeních. K tomu můžu jen říci, že sázím na dobrý spánek, kvalitní stravu a občas trochu botoxu, ale jinak se snažím nebýt plastová figurína. Vím, že zkrášlovací procedury nemusí být jen ku prospěchu věci. V mé branži se cení přirozenost.“

Trápíte se dietami?

Člověk by se neměl terorizovat a já považuju za psychický teror, když si zakážu buchtičky se šodó. Dám si je tedy občas a spíš malou porci. Nikdy jsem neměla vztah k dietám, protože si myslím, že když s nimi člověk začne, měl by je držet už celý život. A to já neumím. Našla jsem si tedy potraviny, které jsou zdravé a chutné a v rámci možností se je snažím jíst co nejvíc. Miluju dušenou zeleninu. Mám speciální hrnec, ve kterém dusím brokolici, květák, mrkev, zelí…

Vaříte tři jídla: pro děti, pro muže a ještě pro sebe?

Můj manžel to po mně naštěstí nevyžaduje. On je kavárenský povaleč v dobrém slova smyslu. Hodně času tráví na pracovních schůzkách a domů se vrací najedený, což je velká výhoda. U plotny jsem sice udělala velké pokroky, ale zalíbení jsem v tom nenašla a moc už nevěřím, že by se to teď změnilo.

Pro restauraci SaSaZu a její soutěž Chilli Bingo jste se nedávno fotila s chilli papričkou v puse. Nabídli vám nějaký nepálivý druh?

Kdepak, pálivý. Já si dávám chilli i do vajíček. Po focení jsem se vsadila s reportérkou z VIP zpráv, která z nás sní víc chilli. Ona zvládla čtvrtku, já půlku. Na pálivou chuť jsem zvyklá. Chilli mi dodává energii.

Váš muž má také rád pálivé? Nenaštvete ho, když mu po jídle hoří pusa?

Já ho nechci naštvat. To by si nezasloužil. Takže to s chilli papričkami na talíři nepřeháním. Karel u jídla může brečet jen dojetím anebo tím, jak je do mě zaláskovanej.

Jaký máte vztah k diamantům?

Pozitivní. Jak říkala Marilyn Monroe, diamanty jsou nejlepší přátelé žen. Vy ale ve zmíněné soutěži, předpokládám, žádné diamanty vyhrát nemůžete. Ne, jsem tváří klenotů i restaurace, ale povím vám, proč jsem do toho šla. Líbí se mi ta myšlenka, že se budou lidé u večeře bavit. Dnes všichni sedí na počítači u facebooku a skypu. Tohle je příležitost, proč se sejít. Viděla jsem hrát bingo všude ve světě, tak jsem ho přivezla i k nám.

Vyhrála jste někdy něco?

V loterii ne, ale jednou jsem v Las Vegas vyhrála v ruletě. To bylo ještě v dobách, kdy jsem chodila s hokejistou Jirkou Hudlerem. Udělali jsme si tam výlet a všechno prohráli. Ten víkend nás stal fakt hodně, no spíš jeho… Pak jsme odjížděli, v devět nám letělo letadlo a Jirka trval na tom, že si ještě jednou vsadíme. Dala jsem ten žeton na osmičku a vyhrála. Milionáři se z nás nestali, ale přiblížili jsme se k tomu, že jsme alespoň nic neprodělali.

Nedávno jste na sobě měla při reklamní akci šperky v hodnotě dvou milionů. Jak jste se cítila?

Zodpovědně. Neustále za vámi běhá ochranka a neztratí vás z dohledu, ani když jdete na toaletu. Na druhou stranu je to určitá pocta, protože takový šperk bych si určitě nekoupila. To už je nad rámec mého rozpočtu. A za měsíc si třeba půjčím jiné šperky. To je výhoda mé práce, že si můžu všechno vyzkoušet a být na chvilku princeznou.

Co vám manžel věnoval k narození synů?

Daroval mi diamantový prsten, který je tak drahý, že se ho bojím nosit. Z trezoru ho vytahuju jen kvůli speciálním příležitostem. Na takových darech ovšem nebazíruju. Stejnou radost mi Karel udělá lístky do kina nebo letenkou do Paříže.

Stále uvažujete o druhé svatbě? Jakou o ní máte představu?

Před třemi lety jsem byla těhotná, těsně před porodem. Oslavu jsem si moc neužila. Obřadu se zúčastnilo jen minimum lidí, teď bychom ten okruh pozvaných mohli rozšířit. Ale určitě by to nebylo za přítomnosti všech médií světa. Říkali jsme si, že bychom si ten slib mohli dávat každý rok, ale kvůli
dalšímu těhotenství jsme to zase nestihli. Zatím nemáme ani termín. Líbilo by se mi to podniknout v New Yorku, kde jsme se poprvé potkali.

Co vás přivedlo k tomu, že uvažujete o adopci?

O té adopci se tolik psalo, přitom to vzniklo tak nevinně. Někdo se mě zeptal: „Chtěla byste tu holčičku z dětského domova?“ A já odpověděla: „Proč ne?“ Po dvou těžkých porodech už mi můj lékař další těhotenství nedoporučuje. Přitom mateřství mě strašně naplňuje. Děti nastavují zrcadlo všemu, co děláte. Jejich láska je naprosto očišťující. Kdybych mohla, měla bych deset dětí. Dneska už to vím. Ale jsem pokorná k osudu za to, že mám dvě zdravé děti, jsem spokojená, jak to je.

V příštím roce se stanete televizní módní porotkyní. Budete laskavá anebo přísná módní kritička?

Mou rolí bude být empatická. V podstatě budeme učit lidi z ulice. Asi bych se na to dívala jinak, kdybych měla hodnotit celebrity, protože mediálně známý člověk by se měl umět oblékat, ať je to herec, zpěvák nebo modelka. I já sama beru kritiku, když nesladím oblečení nebo se dopustím nějakého módního přehmatu. U lidí z ulice je to jinak. A já tam budu od toho, abych jim pomáhala, protože já razím teorii, že za prachy si vkus nekoupíš. Sama nakupuju v běžných řetězcích. Není to o penězích. Stačí mít jeden drahý doplněk a vše ostatní může být za pár korun.

Nezesvětlila jste poslední dobou svou garderobu? Mám pocit, že jste si oblíbila bílou a béžovou barvu. Jste víc za dámu.

Snažím se. Mám radost, že jste si toho všiml. Já absolutně nesouhlasím s tím, že by se člověk měl oblékat podle svého věku. Když má padesátiletá ženská krásné nohy, tak přece nemusí nosit sukně po kotníky! Stejně tak může odhalit ruce. Ale je to jen na ní. Mluvím o tom proto, že i já jsem pro tu bílou a béžovou musela dozrát. Zbavovala jsem se starých věcí, dávala je do Star bazaru a to mě donutilo jít zase nakupovat. Řekla jsem si, že už mám dost pokreslených sukní, džínů a tenisek. Módou žena vyjadřuje nálady a pocity, podobně jako malíř, když maluje obraz. Můžeme na něm vidět jeho emoce a rozpoložení.

Stala jste se ředitelkou soutěže Czechoslovak TopModel. Jaké si dáváte cíle?

Já si spíš uvědomuju, že jsem na startovní čáře a jak dlouhá cesta mě čeká. Ale chci dosáhnout toho, aby každá holka, která se zúčastní naší soutěže a uspěje, dělala kvalitní modeling na světové úrovni.