Podle doktorky Mony Bahouthové, která je docentkou neurologie, je důležité začít den velkou sklenicí vody. Tento jednoduchý trik zabrání dehydrataci a zlepší průtok krve do mozku. Slavné krásky mají na snídaňové rituály dost rozdílné názory. Některé se řídí světovými trendy.

Osvědčený trik

Podobným doporučením se řídí i Olga Menzelová. Ta každé ráno vypije sklenici teplé vody s citronem a špetkou jedlé sody. Pak počká půl hodiny a nasnídá se.

„Krása snídaně spočívá v tom, že vás správně nastartuje. Je ale také důležité, abyste byli po celé dopoledne sytí pro co nejvyšší výkonnost mozku a úroveň energie,“ tvrdí doktorka Mona Bahouthová.

Další pomyslnou skupinkou jsou celebrity, které se řídí doporučením doktorky Steinové. Ta propaguje jako ideální snídani ovesné vločky rozmíchané s vodou a trochou odstředěného mléka. Celá snídaně se doplní ještě o čerstvé bobule a ořechy. Právě na ořechy a ovoce nedá dopustit moderátorka Monika Leová.

Zcela odlišnou formu snídaně si dopřává oblíbená zpěvačka Dara Rolins. Ta miluje müsli s ovocem a jogurtem. Podle doktorky Bahouthové je důležité vybrat si varianty produktů s co nejmenším obsahem cukru.

Na snídani, která obsahuje zeleninu, nedá dopustit Agáta Hanychová. Populární influencerka si často dopřává mrkev, ředkvičky a hlavně fenykl. Není jí cizí ani tvaroh.

Slaná snídaně

Ke snídaňovému menu patří bez debat i vajíčka. Podle doktora Imada Najma jsou nejlepší vaječné bílky připravované na olivovém oleji s listovanou zeleninou.

Vajíčka miluje například světoznámá kráska Julia Roberts. Hvězda filmu Pretty Woman je zastánkyní vědomého stravování. Základem jejího jídelníčku jsou kvalitní bílkoviny a zelenina.

Její oblíbená snídaně je například opečený kváskový toast, avokádo, vajíčko na měkko, káva a kokosová voda. Podobný styl snídaně vyznává i modelka Simona Krainová. „Kadeřávek, vajíčka, avokádo. Moje oblíbená snídaně,“ připsala k jedné ze svých fotografií půvabná blondýnka.

Trend smoothie

Dalším snídaňovým trendem je smoothie. Na tuto pochutinu nedá dopustit herečka Drew Barrymore. Ta se o oblíbené recepty dělí i na svém instagramovém profilu. Například poskytla fanouškům recept na osvěžující letní smoothie z pěti ingrediencí.

Do mixéru vložila 1 šálek nakrájeného ananasu, přidala 1/2 šálku kokosové vody, 3 plátky čerstvého zázvoru nebo 4 stonky čerstvé máty, 1 čajovou lžičku medu a vše rozmixovala.

Pečivo a maso

Velké debaty se vedou i kolem pečiva. Řada celebrit vynechává ve svém jídelníčku mouku. Mezi hvězdy, které nejí mouku, patří i Iva Pazderková. Oblíbená herečka, zpěvačka a moderátorka má celiakii. Pečivo, které obsahuje mouku, tak u ní doma rozhodně nenajdete. Iva velmi dbá na složení výrobků. V roce 2017 se dokonce stala kmotrou knihy Bezlepkové pečení pro každého.

Zdroje: Dotyk, Lidovky

Související články