Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Podivný odchod Babčákové ze StarDance: Přijde o tučný honorář kvůli očkování?

Simona Babčáková
Simona Babčáková
Zdroj: Profimedia
Simona Babčáková

Simona Babčáková skončila v soutěži StarDance a celý národ spekuluje, co za jejím odchodem stojí. Jedno je ale jisté, jelikož herečka nebude v taneční show pokračovat, přijde o pořádný balík. Fanoušci navíc odchod Babčákové považují za skandální a požadují vysvětlení.

Simona Babčáková ve StarDance odtančila pouze dva večery a následně skončila v karanténě. Tereza Kostková byla totiž pozitivně testována na covid a proto museli všichni neočkovaní tanečníci do karantény.

Ani poté se ale Babčáková na parket nevrátila, k překvapení televizních diváků. "Dozvěděla jsem se, že nemohu v sobotu tančit, ani přes týden trénovat. Po tom minulém týdnu v horečkách a kašli," ozvala se Babčáková na Instagramu. Po prodělání nemoci ale normálně pokračovala v trénování na vystoupení, pak ale o víkendu dostala nečekanou stopku.

"Bohužel, Simona Babčáková je nemocná, tančit nemůže. Takže podle pravidel BBC s Martinem Prágrem soutěž opouštějí," šokoval moderátor Marek Eben během sobotního přímého přenosu.

Babčáková přijde o desítky tisíc, trénovala zbytečně

Vyřazením ze soutěže přijde Simona Babčáková o pořádně tučný honorář. "Simona obdrží honorář pouze za dva živáky, to je zhruba 40 tisíc za jeden díl, dohromady tedy nějakých 80 tisíc korun před zdaněním," prozradil Blesku zdroj ze zákulisí StarDance s tím, že takto mají všichni účastníci postavené smlouvy. 

Celý týden tréningu tak byl pro herečku úplně zbytečný, jelikož za něj nedostane ani korunu. "Chodíme čtyřikrát nebo pětkrát týdně tančit a vždy tak na dvě a půl hodiny," vysvětlil Simonin tanečník Martin Prágr, jak často probíhají lekce tance.

Zatím navíc není jisté, zda se Simona Babčáková vůbec objeví na finálovém večeru, kde obvykle vystupují všichni vyřazení. "Není vůbec jasné, jestli se ho zúčastní, nebo ne. Pravidla říkají, že vystupují všichni vyřazení, ale ona to nese hodně špatně, takže uvidíme," dodal.

Diváci se bouří, chtějí vědět pravé důvody

Simona Babčáková se netají tím, že patří mezi antivaxery a popírače covidu. Herečka se odmítá očkovat a je i proti povinnému testování, což mohl být údajně důvod jejího vyhazovu ze StarDance.

Jelikož ale mlčí jak sama herečka, tak ČT1, diváci se cítí být podvedení a pátrají po pravých důvodech vyřazení Babčákové ze hry. 

"Cítím za nepokračováním v StarDance něco víc, ale je vidět, že si dokážete stát za svým a to je to nejdůležitější. Držím palce," fandí herečce lidé v komentářích. "Vítěz je každý, kdo neohne hřbet před hloupým nařízením," vyjadřují sledující svou podporu. Proč ale nemohla Simona Babčáková pokračovat ve StarDance, zůstává záhadou.

Herečka před pár dny ještě intenzivně trénovala na soutěž

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky