Osobitá herečka s výrazným nosem Simona Babčáková patří mezi talenty. Není divu, je totiž žačkou skvělého komika a improvizátora Jaroslava Duška. Simona je ve svých rolích nezapomenutelná a svérázným humorem diváky baví.

Babčáková je členkou Dejvického divadla a za svou práci byla nominována na cenu Alfréda Radoka v kategorii objev roku a herečka roku. Kromě toho je skvělou improvizátorkou a stand up komičkou.

V soukromém životě nemá Simona v poslední době štěstí. Loni se rozešla se svým snoubencem těsně před svatbou. Fitness trenér hvězd Ian Adensam byl sice mladší než herečka, ale to jim ve štěstí nebránilo. Jejich vztah byl rychlý a intenzivní. Během tří měsíců přišly zásnuby. Místo svatby ale přišel rozchod.

Rozchod se snoubencem těsně před svatbou

"Asi že se tento rok celé dění hýbe tak intenzivně, že tak, jak nás první »nouzák« spojil, tak potom směrem k podzimu jsme se názorově absolutně rozklížili a dohodli se, že pro naše další kariérní fungování bude lépe, když se navzájem nebudeme omezovat a ztrácet energii nesmyslnými spory," prozradil pro web Sedmička urostlý muž.

Pro všechny to bylo překvapení, zdálo se totiž, že je vše zalité sluncem. Možná jejich vztah prověřil covid, který držel herečku doma více než obvykle. Simona sice nenatáčela, ale nezůstala sedět doma u televize s rukama v klíně a volný čas využívala k sebereflexi. Přemýšlela nad svým chováním k planetě, ale i o společnosti a jejím devastování naší země.

Koronavirus byl varováním planety

Herečka tvrdí, že koronavirus je varování planety, že bychom se měli hodně rychle začít chovat, nebo bude zle.

„Byla bych ráda, kdyby to probudilo základní inteligenci a vědomí toho, že cestou, jakou jsme šli jako společnost, opravdu už jít dál nemůžeme,“ řekla pro Radio Z.

Babčáková není spokojená ani s úrovní školství. Tvrdí, že české školství vyrábí otroky do továren. Ani korona a neustálé uzavírání škol či online výuka dětem nepřidaly.

„Školu dnes máme jen jako odpornou povinnost. Přirozená vlastnost lidské bytosti je touha růst, vyvíjet se, být kreativní,“ tvrdí umělkyně, která sama medituje, cvičí jógu a další energetická cvičení. „Jsou pro mě nutná, potřebuji je pro integraci toho všeho, co se děje a pro svou psychohygienu,“ dodává.

Související články