Simon Helberg alias Wolowitz: V seriálu zažil přesně to samé co v osobním životě

Prohlédněte si všechny fotografie (18)

Sitkom Teorie velkého třesku se všech dvanáct sérií těšila nevídané oblibě. Simon Helberg, který ztvárnil inženýra Howarda Wolowitze, dal své kariéře konečně tempo!

Ne/možnost volby

Simon Helberg se na sklonku roku 1980 narodil do herecké rodiny. Dočasně našel zalíbení ve hře na klavír nebo karate, ve kterém dokonce získal černý pásek, ale kariéra u filmu ho nakonec udolala. Dětství strávil v Los Angeles, ale za studiem vycestoval na druhé pobřeží. Jako dítě se před kameru nikdy nepostavil. V roce 1999 získal menší práci v rámci pořadu MADtv a o tři roky později debutoval s filmem Sexy párty. Menší štěky získal i v Moderní Popelce nebo Dobrou noc a hodně štěstí. Mnohem větších úspěchů dosáhl jako stand-up komik a bavič dua Derek a Simon. Díky sitcomu Teorie velkého třesku dosáhl ohromné slávy a s ní začaly přicházet zajímavé a lukrativní nabídky na natáčení. Jednou z nejvýznamnějších je role po boku Meryl Streep v na Oscary nominované Božské Florence.

Simon Helberg

Pochopení

Svůj židovský původ nezapře a naplno se ho snaží zúročit na půdě podpory cizinců, kteří přichází do Spojených států. Velmi hlasitě bojuje s migrační krizí a snaží se současné politice ukázat směr. I když on celý život prožil v LA a jeho blízkém okolí (i slavný seriál se natáčel v kriminalitou prolezlé Pasadeně), má pro situaci pochopení. Oporou je mu Jocelyn Towne, žena, kterou pojal za manželku už v roce 2007. A rozptýlením děti Adeline a Wilder.

Simon Helberg s manželkou Jocely Towne

Nečekaný úspěch

Málokdo čekal, že by měl sitkom Teorie velkého třesku takovou sledovanost. S každým dílem přibývali fanoušci a úměrně jejich zvyšujícím se počtům rostly i výdělky hlavních protagonistů, mezi které Simon Helberg patřil. Role nedoceněného inženýra mu padla jako ulitá. Na jedné straně se zoufale bál pustit máminy sukně, na druhou straně toužil zakotvit v náruči ženy. Dějová linka ho vyslala do vesmíru, přihrála mu do cesty manželku (Melissa Rauch, stand-up komička) a dvě děti. Jako jeden z mála tak na plátně prožil realitu manželství a rodičovství.

Neuvěřitelných dvanáct sérií si seriál dokázal udržet úroveň a stupňovat zábavu, aniž by by utrpěl na výkonech. To se rozhodli tvůrci náležitě ocenit a výdělky za jednotlivé díly, které dosahovaly k milionu dolarů, zajistily většině herců pohádkový život a dostatečnou slávu.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Kauza Karel Gott a Milan Drobný

Byli dlouholetými kamarády z dětství, přesto se dnes obloukem vyhýbají. Spor mezi Karlem Gottem a Milanem Drobným je podle mnohých naprosto zbytečný.

Akční letáky