Už od dětství tíhla k umění. Učila se hrát na klavír, flétnu a chodila do dramatického kroužku. První dětskou roli získala v seriálu Jana Hřebejka Kde padají hvězdy. Slavný režisér si ji oblíbil a obsadil ji do roli roztomilé Uzlinky ve filmu Pelíšky. V době natáčení jí bylo třináct.

Pelíšky jako tabu

Po uvedení filmu do kin zažívala krušné chvíle. Styděla se až natolik, že si dokonce oholila vlasy, aby ji nikdo nepoznal. Pelíšky si zamilovala až časem.

Po základní škole zkoušela štěstí na konzervatoři. Nakonec ji nepřijali. Později sama sobě přiznala, že o slávu ani pozornost nestála. Po dalších filmových rolích už nepokukovala.

Vydala se zcela jiným směrem. Vystudovala management a marketing cestovního ruchu. Rok se živila jako barmanka v jednom podniku v centru Prahy.

Po této zkušenosti se vrátila k herectví. Zářila v seriálu Rodinná pouta jako Kristýna Lišková. Její postava přešla do pokračování seriálu s názvem Velmi křehké vztahy. Zároveň hrála v Divadle pod Palmovkou. Chvíli po konci natáčení seriálu opustila i divadlo.

Chvíli na to začala pracovat jako manažerka soukromé společnosti, která zprostředkovává ubytování a pronájem bytů, především cizincům.

Láska se známým hercem

I v osobním životě přišlo příjemné období. Seznámila se s hercem Jiřím Maryškem. Vzhledově výstřední Jiří Maryško je často obsazován do menších rolí. Objevil se třeba ve filmech Po čem muži touží, Hastrman, Úsměvy smutných mužů, Věčně tvá nevěrná nebo Špindl.

Jiří se rozhodně nebojí vyjádřit svůj názor. Například v roce 2014 se dostal do pořádných problémů. Radnímu Janu Eichlerovi vrazil facku kvůli zrušení Činoherního studia v Ústí nad Labem. Policie tehdy čin vyhodnotila jako přestupek.

Pár se snažil svůj vztah utajit, nakonec šel s pravdou ven Jiří v pořadu Všechnopárty Karla Šípa. Po dvou letech chození se v srpnu 2022 vzali.

Sociální sítě má manželský pár soukromé. Když už nějaký příspěvek zveřejní pro veřejnost, týká se jejich politických názorů. Manželé Maryškovi se pravidelně účastní srazů pro nadšence motocyklů Harley.

Manželé se shodnou evidentně v hodně věcech. V jejich domácnosti panují jasná pravidla. „Loni jsem Pelíšky viděla po dlouhé době, protože se na ně nedíváme pravidelně. Nemáme televizi a nekoukáme o Vánocích na filmy. Štědrý večer trávíme jinak, než že bychom na něco koukali,“ prozradila pro Lifee.

Nyní Silva pracuje jako produkční v dabingu.

Související články