Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Sienna Miller: Berte mě konečně vážně

Zdroj: Profimedia.cz

Donedávna byla Sienna Miller (27) slavná hlavně díky svému bohémskému životu a střídajícím se milencům z řad hollywoodských hvězd a miliardářů. Nyní se pokouší prosadit i jako seriózní herečka.

Sienna Miller měla na začátku své herecké kariéry tak trochu smůlu. Dřív, než stihla nasbírat pár pořádných hereckých zkušeností a vytvořit si jakous takous pověst, vystřelila ji do centra celosvětové bulvární pozornosti „aféra s chůvou": vyšlo najevo, že její tehdejší přítel, mezinárodní supersexsymbol Jude Law, ji podváděl se slečnou, která hlídala jeho děti. Sienna ho po několikaměsíčních peripetiích opustila a výsledkem celé story byla pouze křiklavá nálepka „podvedená milenka Judea Lawa", kterou si ji označkovali nejen bulvární pisálci, ale také drtivá většina návštěvníků kin. Pravda, od té doby si zahrála v celé přehršli zajímavých filmů, ale žádný nebyl dost velký a populární na to, aby si na něm Sienna mohla vybudovat novou image. „Řekněme si to upřímně, jsem na tom dost bledě. Udělala jsem pár blbostí a špatných rozhodnutí, která se se mnou táhnou už celá léta," konstatuje Sienna.

Možná se jí podaří přehodit výhybku k lepšímu právě letos o prázdninách, kdy se v kinech objeví poprvé v životě jako akční hrdinka. Změnila totiž žánr a namísto svých obvyklých komorních dramat si zahrála v akčním velkofilmu G.I. Joe: The Rise of Cobra. Kvůli roli krvežíznivé Baronky musela změnit nejen zevnějšek (hrála v tmavé paruce), ale i životní styl. Nějakou dobu před natáčením musela dát sbohem večírkům, protože několik hodin denně trénovala bojová umění a pod vedením agenta MI6 cvičila s ostře nabitými zbraněmi. „Bylo to jako Disneyland pro dospělé. Když jsem na své zbrani stiskla tenhle čudlík, tak z ní fakt vystřelil nějaký záblesk," podivuje se Sienna. Účinkování v nadupaném akčním filmu pro teenagery možná není ten nejlogičtější způsob, jak se prosadit coby herečka, ale v Siennině kariéře to působí jako docela logický tah: „Částečně jsem se pro tenhle film rozhodla i proto, že předpokládám, že bude úspěšný, že ho uvidí hodně lidí, a že by mě to tudíž mohlo někam posunout. Už nějakou dobu jsem měla pocit, že se motám v kruhu, že dělám pořád to samé. Přišlo mi fajn zahrát si ve filmu, který si klade za cíl diváky jenom pobavit a ne je emocionálně zdeptat."

Sienna Miller

Vzhůru na Broadway

A kdyby to náhodou nevyšlo, Sienna se vždycky může vrátit k těm emocionálně deptacím spektáklům, které jí stejně jdou nejlíp. Jedním z nich je i moderní adaptace Strindbergovy hry Slečna Julie, ve které na podzim zazáří na Broadwayi. Její hereckým partnerem na jevišti je Jonny Lee Miller - nejen první manžel Angeliny Jolie, ale také nejlepší kamarád Judea Lawa. „Jude si nejspíš říká: Kdy už ta ženská konečně zmizí z mého života?" uculuje si Sienna.

Když jí ovšem režisér sdělil, že ji považuje za ideální kandidátku na roli slečny Julie - dívky z lepších kruhů, která jedné letní noci prožije neplánované sexuální dobrodružství se svým sluhou - poněkud se zděsila. „V podstatě tu holku nesnáším," prozrazuje. „Je to snůška špatných vlastností, o kterých jsem si myslela, že už jsem se jich zbavila. Je zranitelná, zmatená, manipulativní, promiskuitní, zkažená - to všechno jsem podle některých novinářů celá já. Takže nevím, jestli vzít tu roli bylo ode mě hodně chytré nebo hodně hloupé."

Na každý pád, vstup na broadwayská prkna jí může být jedině ku prospěchu - a Sienna to dobře ví: „Po takovéhle zkušenosti můžete jít jako herečka klidně do důchodu a být spokojená: zahrála jste si na Broadwayi."

Keira Knightley, Sienna Miller

Single? Ne na dlouho!

Co jí naopak ku prospěchu moc není, je její milostný život, který od dob Judea Lawa nabyl ještě košatějších a rozháranějších parametrů. Chodila s modelem spodního prádla Jamiem Burkem, který se pokoušel prorazit coby nezávislý písničkář, chodila se sympatickým čtyřicátníkem Rhysem Ifansem, který by jí byl nejspíš snesl modré z nebe, ale byl do ní možná až příliš bezproblémově zamilovaný, takže se Sienna začala nudit. A vyměnila ho za miliardáře Balthazara Gettyho, který kvůli ní opustil manželku a čtyři děti. Když ji paparazziové přistihli polonahou na balkóně hotelu, kde se předváděla s Balthazarem a v námořnické čepici, její pověsti to rozhodně neprospělo.

V současné době je single a je z toho poněkud nervózní: „Jsem tak zavalená prací, že nemám čas na lásku!" prohlašuje. Jenomže všichni víme, že tohle není Siennin styl. Nejspíš to nepotrvá dlouho a znovu svůj život (i stránky bulvárních plátků) opepří nějakým hodně komplikovaným milostným dramatem.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky