Jiné ženy se s padesátkou na krku chystají na stáří, Shirley se rozhodla jinak!

Prohlédněte si všechny fotografie (15)

Ideální věk pro nové životní priority neexistuje. Shirley Mitrou (54) propadla činkám až na prahu padesátky, ale úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat!

A byla to láska ..

Shirley Mitrou je dnes ve světě kulturistiky známý pojem, ale její příběh se začal psát teprve před pěti lety, kdy se čirou náhodou ocitla v posilovně a poprvé nasála vůni dřiny, bolesti a endorfinů z každého dalšího pokroku. Stala se jednou z těch, které neodejdou s pocitem rozčarování, ale zamilují se a pohybu, sebezdokonalování a těžkým činkám propadnou.

Věk jako překážka

V padesáti se ženy zaměřují na invazivní zákroky vedoucí k omlazení, ošálení stárnutí a k budování svalové hmoty se příliš nemají. Shirley ale motivovaly viditelné výsledky, spojila se s osobním trenérem a zapracovala na jídelníčku. Jí šestkrát denně a dbá na správné rozložení zdravých tuků, bílkovin a sacharidů. Přeslazené větrníky vyměnila za krůtí maso, ryby, rýži, vaječné bílky, ořechová másla a kopce zeleniny, aby dosáhla co nejlepších výsledků. Jak známo - vysoustružená postava začíná právě na talíři. V kombinaci se šesti tréninky týdně byla po pouhých 8 měsících Shirley připravená na svoji první soutěž.

Druhá rodina

Mám nespornou výhodu. Rychlý metabolismus a od přírody štíhlá postava jí byla konečně k dobru. Každý pohyb s činkou, mrtvý tah nebo dřep se nemusel prodírat přes vrstvy tuku, ale byl hned vidět a výsledky přicházely téměř okamžitě. To nakopává její sebevědomí a žene ji dál.

Shirley Mitrou

Už to vypadalo, že vyhoří jako spousta jiných žen, které s rozpaky vstupují do dalšího desetiletí. Ona našla komunitu lidí, kteří jsou stejně zapálení jako ona, mají stejné cíle a snaží se ujít totožnou cestu. Pohyb je pro ni jako droga. Navázala spoustu pevných přátelství a získala podporu lidí s podobnými zájmy. Na sociálních sítích velmi detailně popisuje každý krok, který ji přiblížil ke snu vystoupat na stupně vítěžů. Stalo se, ve své váhové i věkové kategorii platí za jednu z nejlepších, za tu s nejprogresivnější proměnou.

Doma jí visí několik medailí z místních i mezinárodních klání a vědomí, že silou, svaly i figurou strčí do kapsy i o dvě generace mladší "žabky", také není k zahození.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky