Do televizní ságy naftařů Ewingových nastoupila Sheree Julienne Wilson, rodačka z Minnesoty, v roce 1986. Děj ji postupně přivedl ke sňatku s Bobbym Ewingem, ale ne na dlouho, protože v jeho náruči umírá během líbánek po dramatické střelbě na módní přehlídce… Tvůrce o drsný konec sama požádala. „Byla jsem těhotná a cítila, že je ten správný čas odejít,“ svěřila se televiznímu kanálu Fox News. Pokud se jí prý později po něčem stýskalo, byl to především humor Larryho Hagmana (padouch „Džejár“), který ji často „na place“ rozesmál až k slzám.

Modelka z farmy

Vyrůstala v drsném prostředí farmy nedaleko Rochesteru. Během studií marketingu na univerzitě v Coloradu se začala věnovat modelingu. Díky tomu si jí všimli filmaři. Mimochodem, coby státní zástupkyně Alex Cahillová v seriálu Walker, Texas Ranger je stejně jako v Dallasu zastřelena.

Sheree Julienne Wilson měla dvě velké životní lásky. Nejprve byl jejím partnerem herec Mark Harmon, posléze byznysmen Paul DeRobbio, kterého si vzala. V roce 1990 se jim narodil syn Luke, o pět let později Nicolas, ale v roce 2004 skončilo manželství rozvodem.

Vyhrávat mají dobří kluci

Herectví na hřebík nikdy nepověsila, například v roce 2014 si zahrála ve westernu Vězeňský vůz. Má mnoho zálib, z nichž tou největší jsou koně. „Miluju je odmalička, dávají mi radost a energii,“ svěřila se. Působí také v nadaci pomáhající lidem s roztroušenou sklerózou.

Baví ji komunikovat se svými fanoušky na sociálních sítích a často tam vzpomíná na spolupráci s Chuckem Norrisem. „I když Walker, Texas Ranger skončil před 16 lety, hlavní hrdina podle reakcí fanoušků pořád inspiruje. Ve světě se děje mnoho hrůz a lidé chtějí vědět, že tu jsou dobří kluci a že nakonec vyhrávají,“ vysvětlila v rozhovoru pro Fox News.

Tak šel čas

1958 - Narodila se 12. prosince.

1981 - Začala její kariéra modelky.

1986 - Objevila se v seriálu Dallas.

1994 - Stala se jednou z hvězd seriálu Walker, Texas Ranger.

2007 - Zahrála si v katastrofickém thrilleru Ďáblův déšť.