Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kdo byla tajemná paní Columbová: První ženu Petera Falka nahradila Miss World

Zlí jazykové tvrdili, že bez slavného Columba by se Shera Danese k herectví pořádně nedostala
Zlí jazykové tvrdili, že bez slavného Columba by se Shera Danese k herectví pořádně nedostala
Zdroj: Profimedia.cz

Zlí jazykové tvrdili, že bez slavného Columba by se Shera Danese k herectví pořádně nedostala. Opak je ale pravdou. I když ji známe především díky tomu, že byla ženou legendárního Petera Falka, sama se snažila vybudovat si portfolio zajímavých rolí.

Shera Danese se narodila jako Shera Lynn Kaminski 9. října 1949 v Hartsdale v New Yorku. Se zajímavým vzhledem a dokonalým tělem byla předurčena ke kariéře modelky. O herectví se ale zajímala již od střední školy, kde byla členkou dramatického kroužku a objevovala se ve většině školních her. Krátce po maturitě se stala modelkou, rozhodla se nepokračovat ve studiu na vysoké škole a šla zkusit své štěstí do soutěží krásy. Absolvovala jich dost, až nakonec v roce 1970 získala titul Miss Pennsylvania World. Díky svému vítězství se stala známou a velmi oblíbenou reklamní tváří.

Se zajímavým vzhledem a dokonalým tělem byla předurčena ke kariéře modelky

Popularity Shery Danese si všiml i filmový a televizní průmysl, a díky tomu v roce 1975 získala roli Kitty v seriálu Lékařský příběh. I když si zahrála pouze v jedné epizodě, herectví ji natolik chytlo, že se neváhala chopit dalších příležitostí a skočila po hlavě do světel reflektorů. Diváci ji mohli vidět ve filmu New York, New York nebo v seriálech Starsky a Hutch, Kojak a Family. Hrála také v populární sérii ABC Charlieho andílci z roku 1979.

Když se herečka objevila v šesté řadě seriálu Columbo, v epizodě Posvítit si na vraždu, nikoho to nepřekvapilo. O dva roky později, v roce 1978, v epizodě Smrt ve sklence vína už stála po boku Petera Falka alias inspektora Columba jako jeho oficiální žena. Nakonec Shera Danese vystupovala dohromady v šesti epizodách, což z ní udělalo nejčastěji obsazovanou herečku tohoto seriálu. Její výkon neprošel bez povšimnutí. Dostávala další role a její filmové portfolio se zdárně plnilo.

I když ji známe především díky tomu, že byla žena Petera Falka, sama se snažila budovat portfolio zajímavých filmů

Se svým prvním a posledním manželem se seznámila na natáčení gangsterského filmu Mikey a Nicky v roce 1976 a po pouhém roce randění se vzali během velkého obřadu, kterého se 7. prosince 1977 zúčastnilo přes 200 lidí. Legendární vyznání lásky Petera Falka jeho manželce na předávání televizních cen v roce 2004 ukazuje, že jedno z nejdelších manželství celebrit bylo velmi šťastné.

Po Peterově smrti 23. června 2011 na komplikace způsobené zápalem plic a Alzheimerovou chorobou se Shera stáhla do soukromí a vystupovala pouze ve videích a na akcích podporujících stárnoucí zvířata. Dnes jednasedmdesátiletá herečka je jedním z nejhlasitějších a nejaktivnějších přispěvatelů různých charitativních organizací pro zvířata a předsedá Los Angeles Pet Memorial Park & Crematory v Calabasas v Kalifornii. (Zdroj: marriedbiography.org, květen 2020 a www.networthheightsalary.com, březen 2020)

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky