Nikdo netušil, že u ní rakovina udeřila opět. Boj s rakovinou prsou není nikdy snadný, ale teď je ještě mnohem obtížnější než kdy předtím. Rozšířila se totiž do dalších orgánů a šance na definitivní uzdravení je tím pádem daleko menší.

Teprve před měsícem šla Shannen Doherty s pravdou ven. Od té doby fanoušky na Instagramu informuje. Na rozdíl od některých, nehovoří jen o světlých chvilkách, ale i psychických propadech. Čelit této nemoci několikrát za život je totiž devastující.

Rakovina ji v minulosti napadla už několikrát

„Po roce vyrovnávání se s návratem rakoviny a dalšími stresy jsem zpátky. Zase o sebe pečuji a užívám si každý den. Není to vždy jednoduché. Mám dny, kdy jsem v depresi nebo strašně líná, ale s pomocí přátel jdu dál. Ale cítím se lépe,“ napsala na svůj Instagram.

Zmiňuje také, že kamarádi ji občas vytáhnou ven na výlety nebo si s ní doma uvaří. Učí ji vařit zdravá jídla, které ji udělají dobře nejen na těle, ale i na duši. Občas za ní přijde trenérka Kira Stokes, která ji pořádně protáhne.

Cítím se daleko lépe, říká Shannen

„Cítím se už lépe. Moje tělo je naživu stejně jako já,“ dodává nezlomná Shannen. Každý ví, že nejdůležitější je pro člověka jako je Shannen podpora a vůbec psychická stránka věci. Mnohdy nestačí tisíc doktorů, ale vřelá slova dokáží zázraky.

To vědí i fanoušci slavné herečky, proto neváhají, a zahrnují ji vzkazy s tím, že to zvládne. Ona na oplátku poslala jeden srdceryvný jim. „Chci poděkovat za vaši lásku, modlitby a podporu. Je to velice zvláštní doba, kdy úplně necítím zem pod nohama,“ napsala ještě nedávno na sociální síť.

Jsou dny, kdy jí je pod psa

„Říct, že jsem ve stresu, je ještě podhodnocené. Říct, že se trápím, je moc mírné. Ale… Věřím, že zase najdu půdu pod nohama. Hluboko v sobě hledám vnitřní sílu, abych tomu mohla čelit. Modlím se, abych to zvládla s důstojností. Mám toho tolik na srdci. Budu to s vámi sdílet. Pro tuto chvíli vězte, že mi moc pomáháte,“ dodala.

Herečka netrpí rakovinou zdaleka poprvé. K fanouškům promlouvala už v březnu 2015. „Ano, mám rakovinu prsu a v současné době podstupuji léčbu. Nadále se snažím správně jíst, cvičit a zůstat pozitivní. Jsem moc vděčná rodině, přátelům a lékařům za jejich podporu. A pochopitelně i svým fanouškům, kteří při mně stojí,“ řekla tehdy.

Proslavila se v seriálu Beverly Hills 90210

O rok později, kdy se s rakovinou potýkala znova, volila jiná slova a své příznivce jimi vyděsila. „Byla divoká, byla silná a nebyla jednoduchá. Byla blázen a někdy sotva spala. Vždycky však měla co říct. Sice měla nedostatky, ale to bylo v pořádku,“ napsala v minulém čase.

„A když byla dole, dostala se zase zpátky nahoru. Byla svým vlastním způsobem zvíře, ale jedna myšlenka ji vystihuje nejlépe. Byla nezastavitelná a všechno brala s úsměvem,“ dodala. Naštěstí se vše v dobré obrátilo, což se stane jistě brzy i tentokrát.