Brenda z Beverly Hills oslavila padesáté narozeny. Statečně bojuje o život

Shannen Doherty
Shannen Doherty
Zdroj: profimedia
Zobrazit všechny fotografie
V roce 2020 se nemoc vrátila, a to dokonce ještě silnější. Přestože herečka boj s rakovinou nevzdává, rozhodla se napsat dopisy na rozloučenou. V roce 2015 poprvé oznámila, že bojuje s rakovinou prsu. Shannen Doherty nedávno oslavila 50. narozeniny.
Shannen Doherty

Proslavily ji dvě role – krásná Brenda z Beverly Hills 90210 a čarodějka ze seriálu Čarodějky. Větších rolí se pak už nedočkala. Herečka Shannen Doherty v nedávné době oslavila 50. narozeniny, náladu na slavení ale dost možná nemá. V roce 2020 se jí totiž vrátila rakovina prsu, a přestože se herečka rve o svůj život jako lev, pomalu se připravuje na nejhorší. 

Herečka Shannen Doherty se zapsala do divácké paměti díky dvěma seriálům – Beverly Hills 90210 a Čarodějky. Možná by se dočkala i významnějších rolí, producenti od ní ovšem dávali kvůli jejímu chování ruce pryč. V posledních letech je ale kariéra s největší pravděpodobností tím posledním, co ji zajímá. V roce 2015 jí totiž byla diagnostikována rakovina prsu. Po nějakém čase se jí podařilo nad nemocí zvítězit, ne však na dlouho. V roce 2020 oznámila, že se jí rakovina vrátila a je ve čtvrtém stadiu. Herečka se ale nevzdává, i když svou budoucnost vidí velmi černě. 

Růst a pád slávy

Již jako dítě se Shannen objevovala v několika seriálech a později i filmech. Ten pravý úspěch ale přišel v roce 1990, když byla obsazena do role Brendy v seriálovém hitu Beverly Hills 90210. Dodnes není zcela jasné, co jí na projektu vadilo, postupem času ovšem začala jeho natáčení sabotovat. Po čtyřech letech chtěla ze seriálu odejít, byla však vázána smlouvou. Proto věděla, že musí producenty donutit, aby ji vyhodili. Pravidelně tak dle webu Čti doma chodila na natáčení pozdě, hádala se s členy štábu a její přítomnost se pro všechny stala natolik nesnesitelnou, že jí producenti její přání nakonec splnili. 

Obdobná situace se opakovala i na konci devadesátých let, kdy byla Shannen obsazena do seriálu Čarodějky. Zpočátku ji natáčení zřejmě bavilo, pak se ale opět něco změnilo. Svým nekontrolovatelným chováním nakonec tvůrce seriálu přiměla k tomu, aby postavu čarodějky Prue zabili. 

Rakovina ve čtvrtém stadiu

Po odchodu z Čarodějek se herečka mihla v několika dalších projektech, bývalé slávy už ale nikdy nedosáhla. V roce 2015 pak šokovala svět, když oznámila, že bojuje s rakovinou. Boj na nějaký čas vyhrála, v roce 2020 se ale nemoc vrátila, a to dokonce ještě silnější. Shannen oznámila, že trpí rakovinou prsu ve čtvrtém stadiu. Herečka se ale nevzdává, a dokonce se dle webu iDNES nechala slyšet, že si díky nemoci uvědomila spoustu věcí. „Užívám si spoustu detailů, které většina lidí už vůbec nevnímá. Různé takové maličkosti jsou pro mě úplně kouzelné,“ řekla. 

Je ale smířená se svým osudem a pro všechny případy chce být na odchod ze světa živých připravena. „K psaní dopisů na rozloučenou jsem se ještě nedostala. Je to něco, co musím nutně udělat. Je tu spousta věcí, které potřebuji říct své mámě Rose. A také chci, aby můj manžel věděl, co pro mě znamená,“ řekla ještě. 

Další články

čtenářů

si právě čte tento článek

Akční letáky


Nejnavštěvovanější 


ZAVŘÍT REKLAMU