Zatímco mužská část této planety sleduje honbu za kulatým zázrakem MS ve fotbalu, my si můžeme radostně zatrsat na hit posledních dní. Písnička Waka Waka v sobě spojuje kolumbijské rytmy a africké kytarové umění. Shakira si navíc v refrénu, v dobrém slova smyslu, půjčuje nápad jednoho kamerunského nápěvu, který proslavila kapela Golden Voices.

MS ve fotbalu

Oficiální skladba bývá stejně očekávaná jako maskot mistrovství. Je to prostě součást mistrovství, jeho identity. Není divu, tenhle šampionát je největší sportovní událostí tohoto roku. "Jsem ráda, že se tahle písnička stala součástí šampionátu," říká o chytlavé skladbě sama Shakira. "Tahle akce spojuje všechny národy, je to celosvětové sportovní vzrušení, nehraje tu roli národnost, náboženství nebo rasa. Je to ukázka možnosti, jak všechny sjednotit. Právě o tom je tahle skladba."

KAFE.cz zjistilo

Nahrávka má díky prodejům hlavně podpořit projekt "Football for Hope" zaměřený na podporu zdravotnictví, vzdělávání a sportovních aktivit v Africe.

Shakira nejen pro fotbal

Shakira se navíc stala ambasadorkou kampaně 1GOAL, kterou založili Rania Al Abdullah (královna Jordánska) a prezident federace FIFA Joseph S. Blatter. Ta si vzala za úkol podporu celosvětového vzdělávání. Shakira se tím zavázala, že pomůže v masivní kampani, která má za úkol pomoct získat vzdělání 72 miliónům dětí z celého světa. "Je to prostě moje srdeční záležitost."

Zdroj: Youtube

KAFE.cz zjistilo

Shakira

V Kolumbii narozená zpěvačka, producentka a... milá dáma. Na hudební scéně se objevila počátkem devadesátých let. Rodačka z Baranquilla projevila talent už v mládí. Spolupracovala s hvězdami Beyoncé, Wyclefem Jeanem, naživo se na pódiu ukázala s Usherem a Steviem Wonderem na koncertě "We Are The One". Shakira je právem držitelkou dvou amerických cen Grammy, sedmi Latin Grammy Awards a byla nominována na Zlatý Globus. Je nejúspěšnější zpěvačkou Kolumbie a dámou s krásným hlasem, která prodala po světě přes padesát miliónů alb.

Freshlyground

Freshlyground jsou jihoafrická skupina, která fúzuje několik moderních stylů, kombinovaných s tradiční místní kulturou. Členové pocházejí z Jižní Afriky, Mozambiku a Zimbabwe. Freshlyground kombinují tradiční africkou muziku, založenou na folku a kwela, s jazzem a blues. Cizí jim rozhodně nejsou ani rockové motivy. Díky tomu se stali hlasem mladé jihoafrické demokracie. Vyhráli čtyři domácí hudební ceny (South African Awards), ale také cenu MTV ("Best African Act") jako první jihoafričtí umělci.