Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Sexy kuchařka Nigella Lawson

Zdroj: Profimedia.cz

Muži po ní šílí, ženy chtějí být jako ona. Britská kuchařská hvězda Nigella Lawson (49) změnila vaření v úchvatnou podívanou. Její kuchařka Vaříme expres i u nás.

Její kolegové z řad hvězdných kuchařů, Jamie Oliver či Gordon Ramsay, dokázali vaření proměnit v zábavnou show. Nigella Lawson před kamerami zazářila proto, že v jejím podání se příprava pokrmů stala téměř erotickým zážitkem. Když si labužnicky olizuje prsty od čokoládové omáčky nebo když se nad kuchyňskou linkou vlní její velkorysý výstřih, muži jsou fascinováni a ženy chtějí být jako ona. Vypadá sexy, dokonce i když má vlasy zvlhlé od páry z vařících hrnců a paže až po lokty upatlané od cukrové polevy. Její zásluhou se mnoho žen osvobodilo z otroctví neustálých diet. Láska k jídlu totiž i díky ní přestala být považována za hřích. Ostatně, ona sama je na své ženské křivky náležitě pyšná a rozhodně se jich nehodlá vzdát.

Žena, která má všechno

Na stránkách britského bulvárního tisku působí Nigella Lawson jako žena, která má všechno. Kromě úspěšné televizní kariéry, oslnivého zevnějšku, dvou krásných dětí a spousty vlastních peněz má také za manžela jednoho z nejbohatších Britů, marketingového milionáře a sběratele umění Charlese Saatchiho, jehož jmění se odhaduje minimálně na 110 milionů liber. Bulvár s oblibou propírá její luxusní životní styl - šaty od Vivienne Westwood, šampaňské Taittinger, návštěvy nejdražších kosmetických salonů - a rozmazává její v nadsázce míněné výroky, že "svým dětem nehodlá odkázat ani korunu": "Nechci svým dětem poskytovat finanční zajištění. Chci, aby pochopily, že každý musí pracovat a vydělávat peníze. Když lidé nemusejí pracovat, aby se uživili, ničí je to," prohlásila ve skutečnosti Nigella.

Ve skutečnosti ovšem nebylo v životě Nigelly Lawson vždycky všechno tak růžové a idylické, jak se to jeví v její kuchařské show. Její matka i sestra předčasně zemřely na rakovinu, stejná nemoc jí vzala také prvního manžela, novináře Johna Diamonda, který své umírání do poslední chvíle sám popisoval v pravidelných novinových sloupcích. "Připadala jsem si jako Tyfová Mary. Jako bych přinášela neštěstí každému, kdo je mi blízký," rekapituluje Nigella toto tragické období.

Nigella Lawson

Není to jen o jídle

"Když o mně lidé říkají, že jsem kuchařská celebrita, mám chuť se zabít," prohlašuje s typickou nadsázkou Nigella. Ostatně, technicky vzato, svým vzděláním a praxí kuchařka opravdu není. Narozdíl od většiny televizních kuchařských hvězd totiž Nigella nezačínala v žádné prestižní restauraci, nýbrž v novinách: v listu Sunday Times působila nejprve jako literární kritička, později tam začala psát o jídle. Inspirací se jí stala věta, popisující chuť šampaňského, kterou si přečetla v jednom románu: "Chutnalo jako jablka oloupaná ocelovým nožem." Právě díky této větě pochopila, že o jídle by se dalo psát jinak než doposud - s poezií, rozkoší a vášní.

Nigella Lawson

Svou první knihu o jídle, How to Eat, vydala v roce 1998. Od té doby se prodaly na tři miliony výtisků jejích kuchařek jako How to Be a Domestic Goddess (Jak se stát domácí bohyní) nebo Nigella Express (Vaříme expres). Protože posledně jmenovaná kuchařka nyní vyšla i v češtině, svou láskou k jídlu může nakazit i vás. "Jídlo není jenom o jídle," říká Nigella. "V jídle se odráží, jak lidé vidí sami sebe, zrcadlí celý náš život."

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky