Jana Hlaváčová letos oslavila 85. narozeniny, herečka se ale bohužel dlouhodobě potýká se zdravotními problémy.

Ačkoliv doposud žádná diagnóza nebyla oficiálně potvrzena, hvězda údajně trpí Parkinsonovou chorobou.

V posledních letech se Hlaváčová pohybuje už jen s pomocí chodítka a prakticky nevychází z domu, v němž žije s dcerou Bárou Munzarovou a jejím manželem, hercem Martinem Trnavským. Kromě nich se o herečku starají také dvě pečovatelky. Se svoji sestrou Danou se ale Hlaváčová už několik let nestýká a vzájemně o sobě nemají žádné informace.

Nevíme o sobě, nemám na ni ani telefon

Dana Hlaváčová se před lety odstěhovala z Prahy do Mladé Boleslavi. Svou sestru Janu prý neviděla od doby, kdy herečku upoutala nemoc na lůžko.

„Od té doby, co jsem ležák, se sestrou nejsme ani v kontaktu. Nevíme o sobě. Nemám na ni ani telefon. Já mám ale dost co dělat se sebou, nezbývá sil starat se o něco jiného,“ svěřila se před časem Jana Hlaváčová Blesku.

O sedm let mladší Dana Hlaváčová byla svého času velmi známá. Nejvíce ji proslavila postava Dory v pohádce Tři oříšky pro Popelku. Natočila desítky filmů, prosadila se také v dabingu, ale většinu kariéry žila ve stínu slavnější sestry. Zda právě křivdy z minulosti způsobily odcizení sester, zůstává tajemstvím.

Související články