Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Natáčení filmu Sestřičky: Mihulová našla osudovou lásku i nerozlučné přáelství

Alena Mihulová
Alena Mihulová
Zdroj: profimedia

O škole života, jeho krásách a strastech, a vztazích, které přetrvají téměř navěky. Věta "dokud vás smrt nerozdělí" nemusí platit jen na manžele, ale také na herecké kolegyně, které společně vytvořily legendární snímek Sestřičky. Alena Mihulová s Jiřinou Jiráskovou totiž tomuto filmu dávají ty pravé grády.

Film režiséra Karla Kachyni totiž hladí na duši svou upřímností a kouzlí úsměv na tváři i po scénách, ve kerých není hlavním představitelkám úplně hej. Pro Alenu Mihulovou byla role mladé sestřičky Marie Sahulové osudová. Nejen, že se stala opravdu herečkou, ale také při natáčení potkala svého budoucího muže, o čtyřicet let staršího režiséra Karla Kachyňu. Díky tomu, že měla vedle sebe zkušenou Jiřinu Jiráskovou, natáčení zvládla. Dokazuje to například scéna, kdy Marie přijde opilá domů, vyskočí na postel a svléká se. Mihulová se tak styděla, že ji režisér vyhrožoval, že pokud scénu nezahraje, bude muset zaplatit celý natáčecí den. Zkušená Jirásková na to zareagovala tak, že sama vyskočila na postel a názorně ukázala, jak má správný striptýz vypadat. Alena Mihulová se pak už nerozmýšlela a scénu po ní beze strachu zopakovala.

Hnůj bez vody

Při natáčení to však hrdinky neměly vždy lehké. Sychravé počasí a zanedbané vesnice - to značí, že všude kolem bude bláto a hnůj. Právě po scéně, kdy sestřičky společně procházejí hnojem a padají do něho, se nakonec ukázalo, že se nemají kde umýt. Zachránila je až prodavačka místního obchůdku, která jim nalila horkou vodou do přepravek na mléko a herečky si tak "nedobrovolný parfém" mohly aspoň trochu opláchnout. Možná i tento společný zážitek z ústřední dvojice vytvořil nerozlučné kamarádky.

Vajíčková dieta

Už v době natáčení společně držely vajíčkovou dietu a zhubly tak každá tři kila. Jirásková si s Mihulovou zvykla dokonce telefonovat vždy, když se v televizi jejich film reprízoval. Mihulová prozradila, že určitě takových telefonátů bylo kolem třiceti. A kdo jiný by měl připravovat Alenu na talentové zkoušky na AMU než Jiřina Jirásková.

Nejen pravé přátelství, ale také pravou lásku. To přineslo Aleně Mihulové natáčení romantického dramatu Sestřičky. S Karlem Kachyňou vydržela až do jeho smrti, po které musela být hospitalizovaná v nemocnici, kde ji drželi na antidepresivech. V její biografii na ČSFD Vladimír "Endyis" Endler herečku cituje: "Když dnes vzpomínám na Sestřičky, musím říct, že to byla jedna z nejhezčích a nejšťastnějších věcí, které mě kdy potkaly. Nikdy nezapomenu, jak skvěle mě, takové trdlo, všichni přijali a snažili se mi pomáhat. A hlavně - potkala jsem při natáčení muže svého života."

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky