video
Je nám líto, ale vložené video již není dostupné.

Blančina (Linda Rybová) dcera Kristýna (Sára Korbelová) se dlouho nemohla vzpamatovat z rozchodu s Denisem (Libor Matouš). Bylo to pro ni jako blesk z čistého nebe. Kristýna do poslední chvíle netušila, že Denis s ní už není šťastný, že si dokonce již našel jinou. Když vše prasklo, Kristýna se sesypala. Ihned se od Denise odstěhovala, pak se z toho dlouho vzpamatovávala. Její blízcí, zejména máma, Evžen (Martin Finger) a Adam (Vojtěch Machuta), jí tehdy byli obrovskou oporou. Kristýna se vinila ze všeho, co se stalo. Za odcizením s Denisem viděla svou přípravu na maturitu a přijímačky na vysokou školu. Později si uvědomila, že vlastně žila Denisův život, o který rozchodem přišla a že je teď úplně ztracená. Najednou si nebyla jistá vůbec ničím – sama sebou, svým místem v životě, studiem na vysoké škole. S přispěním celé rodiny včetně babičky (Jitka Smutná) i táty (Vasil Fridrich) a později také díky Denisovi to nejhorší překonala nebo si to alespoň všichni mysleli.

Náhlá nevolnost, nebo infarkt?

Kristýna nastoupila na vysokou školu, začala docházet na terapie, pracovat na sobě, třídit si priority, poznávat sebe sama. S její postupnou proměnou šla ruku v ruce také znovunabytá pohoda, změna image i seknutí se školou. Dalším Kristýniným krokem k návratu do normálního života je rande, na něž po dlouhé době vyrazí na popud kamarádky Petry (Nela Kailová). Nejprve se holky domluví na schůzce ve čtyřech s Petřiným klukem a jeho kamarádem, jehož Kristýna zaujala už jen díky Petřinu vyprávění. Přestože se na tohle setkání Kristýna hodně těší, skončí nečekaně rychle. Kristýně se udělá zle, ze schůzky uteče a vzápětí zkolabuje, aniž by ona sama tušila, co se děje. Jedná se o infarkt? Dal jí v klubu někdo něco do pití, aniž by o tom věděla? Může za její kolaps vydýchaný vzduch a dav lidí v podniku? Nebo je za tím ještě něco jiného? Diagnóza překvapí nejen ji, ale také její rodinu, jež si o ni začne dělat velké starosti… Co se Kristýna dozví na pohotovosti, kam ji odveze záchranka? Jak právě její diagnóza souvisí s tématem duševního zdraví

Spolupráce s odborníky

„Jedná se o další velké téma, která Ulice v jarních dílech otevírá. Kristýna se dostane do situace, do které se může dostat každý z nás, pokud si prošel nebo prochází dlouhodobými stresy. I když si myslíme, že to zvládáme, dříve nebo později se ukáže, jak se to na naší psychice podepsalo. U Kristýny se jedná o panickou ataku, která přichází hodně nečekaně. Budeme sledovat, jak se s tím Kristýna vyrovnává, co to s člověkem dělá. V rámci kampaně budeme spolupracovat s odborníky, abychom upozornili na různá úskalí této nemoci,“ přibližuje kreativní producentka Ulice Silvia Klasová.

Premiérové díly seriálu Ulice vysílá TV Nova od pondělí do pátku v podvečerním čase od 18:25 hod. S týdenním předstihem jsou divákům k dispozici na Voyo.

Související články