Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tyhle postavy v Ulici vídáte už 15 let: Jak se změnili Nyklová, Hejl a Hrubý?

Vilma Nyklová, Světlana Nyklová, František Hrubý, Ulice, seriál
Vilma Nyklová, Světlana Nyklová, František Hrubý, Ulice, seriál
Zdroj: Instagram
Vilma Nyklová, Světlana Nyklová, František Hrubý, Ulice, seriál

Seriál Ulice letos oslaví již 15 let vysílání. Někteří diváci na osudy hlavních hrdinů koukají už od začátku. Na obrazovce se vystřídalo mnoho dějových linek a samotných protagonistů. Přinášíme vám ty, kteří s Ulicí stárnou a hrají v ní mnohdy od samého začátku.

6. června 2005. Tak přesně v ten den se začal vysílat seriál Ulice, který se odehrává na periferii Prahy. Dějových linek je tam nesčetně, ale i když se nekoukáte od začátku, zorientovat v ději se jde celkem slušně. Scénář není psaný pro raketové inženýry, nýbrž pro obyčejný lid. Možná proto je Ulice tak divácky oblíbená.

Oblíbená je ale jistě i herci. Někteří si na ni už tak zvykli, že ji nemohou opustit. Pochopitelně pro ně představuje i stálý příjem ve výši, kterou v divadle nejspíš nedostanou. Bez pár měsíců je po celou dobu v seriálu Martin Hofmann, který hraje Jardu Hejla.

Jarda Hejl (Martin Hofmann)

Jarda Hejl, Ulice, seriál Jarda Hejl, Ulice, seriál Zdroj: Instagram, reprofoto/youtube

V minulosti byl Jarda pořádný potížista. Jindy vzorný manžel i otec podvedl svou manželku Lenku s mladou Markétou, a to těsně před svatbou. Ta pracovala v dílně jako sekretářka. Svatba se tehdy zrušila, ale nakonec k ní došlo. Jarda se totiž přeci jen polepšil. Každý přece dělá chyby. Jeho představitel o konci v seriálu uvažuje.

Vilma Nyklová (Jaroslava Obermaierová)

Vilma Nyklová, Ulice, seriál Vilma Nyklová, Ulice, seriál Zdroj: Instagram, Profimedia

„Strávil jsem tak dost času. Teď jsem tam čím dál míň času. Já už tam vlastně nic víc asi nepředvedu,“ svěřil se Hofmann v pořadu 7 pádů Honzy Dědka. Mezi další držáky patří majitelka večerky Vilma Nyklová. Tu už 15 let ztvárňuje Jaroslava Obermierová. Herečka si už ani nepamatuje, kdy měla volno.

Světlana Nyklová (Tereza Bebarová)

Světlana Nyklová, Ulice, seriál Světlana Nyklová, Ulice, seriál Zdroj: Instagram

V Ulici hrála i přes zdravotní komplikace. Jednu dobu byla na vozíku. Její snachou je Světlana Nyklová, tou je ve skutečnosti herečka Tereza Bebarová. Tu teď můžeme vídat rovnou na dvou obrazovkách. Na ČT 1 je moderátorkou pořadu Peče celá země a na Nově pak svědomitou maminkou.

Lumír Nykl (Václav Svoboda)

Lumír Nykl, Ulice, seriál Lumír Nykl, Ulice, seriál Zdroj: Instagram, Profimedia

Pozadu nezůstává ani herec Václav Svoboda. Ten je na obrazovkách coby Lumír Nykl také už pěknou řádku let. Vzhledem k tomu, že v reálu není žádné tintítko, schytá vždycky role statných a rozhodných mužů. Jeho role proto příliš kladná není. Co si Lumír zamane, to udělá a nebojí se použít násilí.

František Hrubý (Matyáš Valenta)

František Hrubý, Ulice, seriál František Hrubý, Ulice, seriál Zdroj: Instagram

Jako malý si začal vydělávat velké peníze v seriálu herec Matyáš Valenta. Tomu je dnes třiadvacet a stále hraje Františka Hrubého. „Když jednu roli hrajte takhle dlouho, zaškatulkujete se. A pak je těžší získávat další role. Kdybych tedy plánoval hereckou kariéru, s největší pravděpodobností bych z Ulice už dávno odešel,“ přiznal se Valenta portálu aktuálně.cz. Toho budeme zřejmě v Ulici vídat ještě hodně dlouho. Někteří hrdinové prostě zůstávají.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky