6. června 2005. Tak přesně v ten den se začal vysílat seriál Ulice, který se odehrává na periferii Prahy. Dějových linek je tam nesčetně, ale i když se nekoukáte od začátku, zorientovat v ději se jde celkem slušně. Scénář není psaný pro raketové inženýry, nýbrž pro obyčejný lid. Možná proto je Ulice tak divácky oblíbená.

Oblíbená je ale jistě i herci. Někteří si na ni už tak zvykli, že ji nemohou opustit. Pochopitelně pro ně představuje i stálý příjem ve výši, kterou v divadle nejspíš nedostanou. Bez pár měsíců je po celou dobu v seriálu Martin Hofmann, který hraje Jardu Hejla.

Jarda Hejl (Martin Hofmann)

V minulosti byl Jarda pořádný potížista. Jindy vzorný manžel i otec podvedl svou manželku Lenku s mladou Markétou, a to těsně před svatbou. Ta pracovala v dílně jako sekretářka. Svatba se tehdy zrušila, ale nakonec k ní došlo. Jarda se totiž přeci jen polepšil. Každý přece dělá chyby. Jeho představitel o konci v seriálu uvažuje.

Vilma Nyklová (Jaroslava Obermaierová)

„Strávil jsem tak dost času. Teď jsem tam čím dál míň času. Já už tam vlastně nic víc asi nepředvedu,“ svěřil se Hofmann v pořadu 7 pádů Honzy Dědka. Mezi další držáky patří majitelka večerky Vilma Nyklová. Tu už 15 let ztvárňuje Jaroslava Obermierová. Herečka si už ani nepamatuje, kdy měla volno.

Světlana Nyklová (Tereza Bebarová)

V Ulici hrála i přes zdravotní komplikace. Jednu dobu byla na vozíku. Její snachou je Světlana Nyklová, tou je ve skutečnosti herečka Tereza Bebarová. Tu teď můžeme vídat rovnou na dvou obrazovkách. Na ČT 1 je moderátorkou pořadu Peče celá země a na Nově pak svědomitou maminkou.

Lumír Nykl (Václav Svoboda)

Pozadu nezůstává ani herec Václav Svoboda. Ten je na obrazovkách coby Lumír Nykl také už pěknou řádku let. Vzhledem k tomu, že v reálu není žádné tintítko, schytá vždycky role statných a rozhodných mužů. Jeho role proto příliš kladná není. Co si Lumír zamane, to udělá a nebojí se použít násilí.

František Hrubý (Matyáš Valenta)

Jako malý si začal vydělávat velké peníze v seriálu herec Matyáš Valenta. Tomu je dnes třiadvacet a stále hraje Františka Hrubého. „Když jednu roli hrajte takhle dlouho, zaškatulkujete se. A pak je těžší získávat další role. Kdybych tedy plánoval hereckou kariéru, s největší pravděpodobností bych z Ulice už dávno odešel,“ přiznal se Valenta portálu aktuálně.cz. Toho budeme zřejmě v Ulici vídat ještě hodně dlouho. Někteří hrdinové prostě zůstávají.