Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tajemství Slunečné: Při téhle scéně měla Burešová záchvaty smíchu!

Lambora Burešová
Lambora Burešová
Zdroj: Profimedia
Lambora Burešová

Natáčení úspěšného seriálu Slunečná není vůbec žádná sranda. A někdy zase jo! Eva Burešová se hlavní hrdinku snaží hrát svědomitě, ale občas je záchvat smíchu silnější. Jedna scéna kvůli tomu málem nebyla natočena. Jaké další zajímavosti jste zřejmě netušili.

Týna Popelková, jenž ztvárňuje Eva Burešová, má v kostymérně celkem pět flanelových košil a dalších deset outfitů tvořených z triček, kalhot bot a šátků. Herečka se na začátku seriálu vdává a svatební šaty musely švadleny šít rovnou třikrát. Nejprve jedny retro, po kterých seriálová hrdinka toužila a posléze ještě dvoje, které si ve dvou scénách zašpinila.

Marek Lambora hraje bohatého syna Janka Linharta. Ten má v zákulisí připravených pět obleků a dalších deset kusů běžného oblečení.

Statek je pochopitelně plný zvířat. Kozy, kráva Jitka, králík Tonda, slepice, koně, pes Aragorn, kozel i štěňátko. Ti všichni předvádějí dennodenně bravurní herecké výkony.

Herci v hospodě nebo v kuchyni vypili až třicet sudů nealko piva, konkrétně 1250. Za díl padne až deset porcí jídla, které štamgasti snědí.

Litry make-upu a laku na vlasy

Maskérky musí o herce dobře pečovat, aby vypadali uvěřitelně. V rámci toho spotřebovali už 24 litrů laku na vlasy, 1,5 litru make-upu a přes půl litru řasenky.

Dále pak šest litrů dezinfekce, 0,7 kilo pudru, 84 balíčků papírových kapesníků a 72 balení vlhčených ubrousků.

Pokud se jedná o jízdu na koni nebo kácení dříví, Eva Burešová v tom není zase tak zdatná, jak se zdá. Ve složitých scénách za ni musí zaskakovat kaskadérka.

Před kamerou se vystřídala pěkná řádka herců. Bylo jich až 291, 38 je na place stále, jelikož jejich postavy tvoří děj. Ten se odehrává v patnácti dekoracích.

Vzhledem k tomu, jak populární seriál je, vyskytly se v něm už i slavné osobnosti. Zaznamenat jste mohli kuchaře Zdeňka Pohlreicha nebo kapelu Jelen.

Při natáčení se pochopitelně nesmí pít. Místo červeného vína se pil rybízový džus, místo bílého vína jablečný džus a místo slivovice a vodky voda. V seriálu herci pracují se sýry, ale nenechejte se zmást. Nejsou skutečné. Jsou vyrobené z polystyrenu a namazané olejem.

Cukající koutky

V jedné scéně jde Týna za Konvičkovou kvůli ukradeným etiketám. Rozprava trvala ani ne dvě minuty, ale Eva měla co dělat, aby ji vůbec natočila. Pozornému fanouškovi neujde, že Evě cukají koutky.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky