Bohatého synka Janka Linharta hraje Marek Lambora. Herec je to sice mladý, ale zkušeností už má mnoho. I přesto byl před kamerou nervózní. Stejně jako ostatní představitelé byl dlouho doma.

„Musím říct, že v tomto období je zvláštní pocit, vrátit se zpět před kameru. Jsme všichni trochu nervózní z toho okolí, z roušek, dezinfekcí. Snažíme se ale, aby to na obrazovce nebylo znát. A doufám, že se nám to daří,“ svěřil se Lambora Radiožurnálu.

Slunečná už se zase natáčí

Ve hře Balada pro banditu, která se hraje v Divadle na Vinohradech, začal opětovně zkoušet postavu Nikoly. „Připravoval jsem se na ní hlavně pěvecky. Mám doma takové cvičení už z doby, kdy jsem účinkoval v pořadu Tvoje tvář má známý hlas. Večery mám teď ale volné, protože v divadle začneme před diváky hrát asi až v září,“ dodal.

Nervozitu nepopírala ani Eva Burešová, která hraje hlavní postavu Týnu. Ta se snaží zuby nehty zachránit rodinný statek. „To, že ten můj výkon nebyl na začátku úplně stoprocentní, jsem začala vnímat až ve chvíli, kdy se řeklo akce. Styděla jsem se, protože jsem dva měsíce byla doma jen s rodinou a najednou máte kolem sebe více lidí. Musíte řešit třeba i doteky nebo lovestory, které ve Slunečné máme,“ vysvětlila Burešová.

Herci se netají nervozitou

Pro herce je obzvlášť těžké držet si odstup. „Pro nás je to běžné. Objímání se. Být více v kontaktu s tím člověkem. Teď to najednou tak úplně nejde. Když se po dlouhé době s někým setkáte, tak ho prostě chcete obejmout. Už aby to bylo za náma,“ přeje si herečka.

Povinnou karanténu brali všichni herci vážně. „Dneska jsem si udělal procházku - k popelnicím, do krámu a zpět! Nebyl jsem venku nějak dlouho, ale musím říct, že jsem nepotkal jediného člověka bez roušky! Udělalo mi to takovou radost, že jsem se “pod roušku” usmíval,“ napsal na sociální síť Lambora v době, kdy musel být doma.

Lambora už zase zkouší v divadle

Nudit se v karanténě nechtěla ani další představitelka postavy ze Slunečné – Tereza Brodská. „Člověk si teď najednou krátí čas tak, že se dá do gruntování. Pak zjistím, že jsem ty okna umyla už třikrát, prádlo vyprala nejmíň pětkrát a do toho pořád vařím,“ přiznala Brodská. Natáčení Slunečné už se nemohla dočkat.

„Sešla se tam skvělá parta a s Martinou Preissovou, Danou Batulkovou, Luckou Polišenskou, Evou Decastelo, Reginou Řandovou jsme opravdu jako silná parta a zažíváme tam neuvěřitelný věci,“ prozradila Brodská webu televize Prima.

„Snažíme se to brát za pozitivní konec a vytěžit z toho maximum pro rodinu. Maximálně se věnujeme sobě. Samozřejmě se ale těšíme, až se budeme zase moci rozlétnout do světa, natáčet, hrát v divadle,“ prozradil Roman Tomeš v době přísné karantény. Ten v seriálu hraje Tonyho.