Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Princezna Diana ožila v seriálu Koruna: Tvůrci očekávají bouřlivé reakce

Princezna Diana
Princezna Diana
Zdroj: profimedia

Populární seriál studia Netflix The Crown (Koruna) přináší další velký zvrat. Na scéně se totiž objeví postava princezny Diany. Ta byla mimo jiné známá i svým specifickým stylem oblékání. Podařilo se tvůrcům správně vykreslit princeznin osobitý cit pro módu?

Během doby, kdy byla středem téměř veškeré pozornosti, se princezna Diana proměnila ze stydlivé dospívající dívky v dospělou a elegantní ženu. Její styl je inspirací ženám dodnes. A právě postava princezny Diany se nyní objeví i v populárním seriálu streamovacího giganta Netflix s názvem The Crown (Koruna), který pojednává o životě královny Alžběty II. 

Princezna Diana Princezna Diana Zdroj: profimedia

Princezna Diana je dodnes považována za jednu z nejvýraznějších módních ikon, které kdy kráčely po planetě. Pro seriál je tak nesmírně důležitý výběr kostýmů, které představitelka princezny Diany, Emma Corrin, oblékne. Budou tvůrci věrni vytříbenému stylu princezny, nebo si prorazí svou vlastní cestičku?

Jak je patrné z ukázek k seriálu a fotografií pořízených při natáčení, týmu kostymérů se skutečně podařilo zachytit osobitý styl princezny Diany. Dle informací webu ženy.cz dokonce jisté záběry na repliku jejích svatebních šatů vehnaly divákům slzy do očí. Princezna Diana tak na obrazovkách doslova znovu ožije. A nutno říct, že i herečka Emma Corrin je princezně velmi podobná. 

Emma Corrin Emma Corrin Zdroj: profimedia.cz

Aby byla podoba mezi herečkou a Dianou Spencer co nejvěrohodnější, na plac byl povolán i kadeřník Sam McKnight, který se staral o vlasy princezny již od roku 1990. Tvůrci tak zkrátka udělali všechno pro to, aby byla Emma Corrin v náročné roli co nejpůsobivější. 

Šokující zjištění.Princezna Diana mohla nehodu v pařížském tunelu přežít, jen kdyby se dostala co nejdříve na operační sál. Šokující zjištění.Princezna Diana mohla nehodu v pařížském tunelu přežít, jen kdyby se dostala co nejdříve na operační sál. Zdroj: Profimedia.cz

Kostýmy si pak vzala na starosti designérka Amy Roberts, která se snažila o co nejbližší podobnost s Dianinými outfity. Častokrát vycházela z dobového střihu, avšak vzor a barvu zvolila jinou. Důležitější než všechny tyto aspekty je ovšem podání příběhu své doby nejsledovanější ženy planety. 

Diváci se tak stanou svědky toho, jak se princezna Diana měnila z plaché a stydlivé mladé ženy v elegantní a velkorysou dámu. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky