Streamovací gigant Netflix do světa vypustil již čtvrtou řadu populárního seriálu Koruna (The Crown), ve které se vůbec poprvé objeví postava legendární princezny Diany, kterou bravurně ztvárnila herečka Emma Corrin. Pro Brity je stále vztah prince Charlese a Diany velmi ožehavým tématem, a to víc pak pro samotnou královskou rodinu. Jak seriál sledující jejich životní osudy vnímají?

Podle informací webu Expres se královně Alžbětě II. seriál až na pár výhrad velmi líbí. Údajně ji k seriálu přivedl její nejmladší syn Edward. „Edward a jeho manželka Sofie milují Korunu. Je jejich tradicí, že o víkendu jezdí do Windsoru, aby se připojili ke královně na neformální večeři u televize. Mají účet na Netflixu, tak ji vyzvali, aby se dívala s nimi. A naštěstí se jí to očividně líbilo, i když se samozřejmě našly některé události, které považovala za příliš zdramatizované,” uvedl zdroj blízký rodině pro list The Independent.

Jedna z věcí, která se královně na seriálu nelíbila, bylo vykreslení vztahu prince Filipa k jejich synovi Charlesovi, který prý filmaři vyobrazili jako chladný a přísný. Jinak je ale se zpracováním moc spokojená, o čemž svědčí i výpověď herečky Vanessy Kirby, která v prvních dvou řadách ztvárnila princeznu Margaret.

„Můj kamarád byl na večírku a nikoho tam neznal, tak se připojil k jedno skupince, která se bavila o Koruně. Najednou nějaká dívka řekla: ‘Moje babička ji sleduje a opravdu se jí to líbí.’ Po chvilce mu došlo, že onou dívkou je královnina vnučka, princezna Evženie,” nechala se herečka slyšet pro Vanity Fair.

Horší je to ale u většiny ostatních členů britské královské rodiny. Herečka Olivia Colmanová, která v seriálu ztvárňuje samu královnu, promluvila o zvláštním zážitku, kdy v Buckinghamském paláci potkala prince Williama. „Zeptal se mě, co právě teď točím, ale pak rychle dodal: ‘Já vlastně vím, co teď točíte. Já byla nadšená a hned jsem se ho zeptala, jestli Korunu sleduje. Jeho odpověď byla hodně důrazné ne. Ale byl velmi okouzlující a velmi milý,” řekla herečka v show Grahama Nortona.

Možná vůbec nejhůře snáší premiéru čtvrté řady seriálu princ Charles, neboť se série zaměřuje právě na jeho vztah s Dianou. „Tato série vykresluje Charlese ve velmi nelichotivém světle. Veřejnost by ze sebe neměla nechat dělat blázny a myslet si, že jde o přesný a skutečný obraz. je to spíše trolling s hollywoodským rozpočtem,” nechal se slyšet zdroj pro server The Sun.