Diváci České televize se již brzy mohou těšit na třídílnou minisérii na motivy scénáře renomované autorské dvojice Josefa Mareše a Jana Malindy.

Po zločincích budou v hlavních rolích pátrat Tereza Ramba společně s Ivanem Trojanem. "Minisérie Docent je mojí první spoluprací se scenáristy Josefem Marešem a Janem Malindou. Jejich příběhy jsou v krimi žánru nejblíž realitě policejní práce i zločinu. Pepa Mareš dlouhá léta šéfoval pražské kriminálce a reálnou policejní praxi má zažranou do každé buňky v těle. Jejich scénáře poskytují zřetelný návod odkud, kudy a kam, takže jsem měl na jednu stranu poměrně usnadněnou práci. Na druhou ale i komplikovanou. Jak do přesných not, které nikde nezní falešně, vnést alespoň trochu sebe, abych jim to přitom sám sebou nepokazil? Nakonec jsem si řekl, že tam zkusím vnést humor, trochu nadhledu a jemné ironie. Aby ta reálná policejní práce, která je mnohdy úřednická a takřka matematicky suchá, dostala drobet šťávy a dobrého koření," říká režisér Jiří Strach.

Děj zavede do týmu pražské mordparty policejního akademika a specialistu na psychologické profilování pachatelů docenta Stehlíka (Ivan Trojan). Celému oddělení šéfuje pragmatický major Šera (Ondřej Vetchý) a Stehlík Sdílí kancelář s problematickou kapitánkou Fousovou (Tereza Ramba). Ačkoliv mají každý odlišný životní postoj a jejich vyšetřovací metody se zpočátku zcela míjí, postupně právě jejich protikladné povahy povedou nejen k rozkrytí motivu a odhalení pachatele dosud nevyřešených vražd, ale také k překvapivé spojitosti se současným případem, který řeší jejich ostřílení kolegové (Marek Taclík a Matěj Hádek).

Docent je Pedant, říká Ramba

"Docent Ivan Trojan je pedant a kapitánka Fousová, pro kontrast, je rozmazlená bordelářka. Je to trochu holka lempl. Kamkoliv přijde, tak v první řadě všechno rozkope, všechny postřílí a až pak klade otázky. To se mi hrálo dobře," popsala postavu mladé vyšetřovatelky s nestandardním přístupem ke služebním povinnostem herečka Tereza Ramba.

K vytvoření dokonalé iluze reálného prostředí kanceláří mordparty přispěla mimo jiné replika skutečného pražského oddělení vražd v ateliéru České televize.

Atmosféru navíc dokreslují výhledy z oken kanceláří shodné s výhledem z pražského krajského policejního ředitelství v Kongresové ulici. Diváci se tak skutečně mají na co těšit

Ivan Trojan se zhostil hlavní dole v nové minisérii Docent

Související články