Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Co se stalo Stiflerem z Prciček: Bláznivého sukničkáře velké úspěchy nečekaly

Seann William Scott
Seann William Scott
Zdroj: profimedia

Když se poprvé objevil v teeenagerovské komedii Prci, prci, prcičky, všichni mu předvídali slibnou kariéru. Po úspěchu prvního dílů následovaly role v jeho pokračování, větší nabídky však nikdy nepřišly. Co se stalo se Seannem Williamem Scottem, představitelem sukničkáře Stiflera?

Je pohledný, má charisma, přesto se mu role v kasovních trhácích zrovna nehrnou. Širšímu publiku se Seann William Scott poprvé představil v roce 1999 coby potřeštěný sukničkář Stifler v dnes již kultovní komedii Prci, prci, prcičky. Úspěch filmů byl obrovský, a proto se nelze divit, že hned o dva roky později vzniklo pokračování, ve kterém si Seann postavu Stiflera zopakoval. Stejně tak se stalo i v roce 2003.

Přestože ho diváci milovali, žádných větších rolí se herec nikdy nedočkal. Za zmínku ovšem stojí například role v hororovém snímku Nezvratný osud, ve kterém si zahrál jednoho ze studentů, kterému se podařilo obelstít smrt a společně se svými přáteli spřádali plán, jak smrti utéct definitivně. 

Herce proslavila hlavně role Stiflera

Možná za to mohly právě Prci, porci, prcičky. Diváci si herce navždy spojili právě s postavou Stiflera, což mohlo mít za následek jeho eventuálně těžkou uvěřitelnost ve vážnějších rolích, které by Seann bez pochyb s přehledem rovněž zvládnul.

K roli Stiflera se nakonec přece jen vrátil v roce 2012 ve čtvrtém oficiálním díle původního snímku s podtitulem Školní sraz. To byla zároveň dosud jeho poslední výraznější role. 

Seann William Scott už bude navždy definován tako pohledný mladík, který je posedlý sexem a na střední škole baví své spolužáky. A protože už herci táhne na padesát, těžko si roli rozverného studenta ještě někdy zopakuje. 

Úspěšná americká komedie mu přinesla slávu

Tak trochu záhadou je i hercům osobní život. V roce 2019 se poprvé oženil, dosud nemá žádného potomka. 

Seann William Scott se v mládí několikrát pokoušel prorazit ve větších filmech, které by dokázaly ukázat jeho plný herecký rozsah. Role však vždy nakonec připadly někomu jinému. Představitel sukničkáře Stiflera tak nakonec dost možná zůstane jen a jen tím pohledným mladíkem ze střední školy. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky