Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Krásná slova pro Seana Conneryho: Kolega Harrison Ford mu do nebe poslal vzkaz

Harrison Ford a Sean Connery
Harrison Ford a Sean Connery
Zdroj: profimedia.cz

Harrison Ford by nemohl být vděčnější za příležitost zahrát si po boku nedávno zesnulého herce Seana Conneryho. Spolu se objevili ve snímku Indiana Jones a poslední křížová výprava. Teď na svého hereckého kolegu Ford zavzpomínal a poslal mu dojemný vzkaz.

Herec Sean Connery se zapsal do povědomí diváků především díky svým rolím legendárního agenta Jamese Bonda, kterého ztvárnil celkem v sedmi filmech. Po opuštění světa „bondovek” však na herecký svět nezanevřel a objevil se v desítkách dalších snímků. Mezi ně patří i třetí část filmu Indiana Jones s podtitulem Poslední křížová výprava. 

V něm si Sean Connery zahrál otce hlavního hrdiny v podání Harrisona Forda. Teď na legendu filmu nyní zavzpomínal. „Byl mým otcem, ne v životě, ale ve třetím díle Indiana Jonese. Nevíte, co je to potěšení, dokud vám někdo nezaplatí za to, abyste vzali Seana Conneryho na projížďku na motorce na hrbolaté a zkroucené hornaté cestě. Bože, tolik jsme si to užili. Jestli je Sean v nebi, tak doufám, že tam mají golfové hřiště. Odpočívej v pokoji, drahý příteli,” nechal se Harrison Ford slyšet pro Variety.

Sean Connery byl pořádný svůdník! Sean Connery byl pořádný svůdník! Zdroj: Profimedia

Tvůrce Indiana Jonese, George Lucas, rovněž vzdal hold Seanu Connerymu ve svém prohlášení. „Sir Sean Connery díky svému talentu a nasazení zanechal v historii kinematografie nesmazatelnou stopu. Své fanoušky má snad mezi všemi generacemi diváků. Navždy bude mít v mém srdci speciální místo jako otec Indyho. Jsem vděčný za příležitost ho poznat a spolupracovat s ním. Myslím na jeho rodinu,” prohlásil tvůrce.

Poté, co se v médiích objevily zprávy o hercově úmrtí, přidali se k dojemným vzkazům i další představitelé agenta Jamese Bonda. „Sire Seane Connery, byl jste mám nejlepším Jamesem Bondem jako chlapec a jako muž, který se Jamesem Bondem sám stal,” nechal se slyšet Pierce Brosna. „Zanechal jste za sebou filmovou stopu, která bude žít navždy. Vykráčel jste pro nás, co šli ve vašich šlépějích, cestu ikonickými kroky,” dodal ještě herec.

A pozadu nezůstal ani nejaktuálnější představitel Jamese Bonda herec Daniel Craig. „Když jsem se dozvěděl o skonu jednoho z největších herců kinematografie, byla to pro mě nesmírně smutná zpráva. Sir Sean Connery bude navždy zapamatován jako Bond, ale i mnohem více. Definoval jednu éru a styl. Rozhodně bude i nadále ovlivňovat herce. Myslím na jeho rodinu,” napsal Craig.

Sean Connery je považován za jednoho z nejlepších herců, který kdy Agenta 007 ztvárnil. Za své filmové úspěchy byl dokonce v roce 2000 jmenován královnou Alžbětou II. sirem. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky