Někdejší ministr zahraničí Karel Schwarzenberg obdržel letos státní vyznamenání. Díky jeho zdravotnímu stavu ho zastoupil na slavnostním předávání syn Jan. Ten mu přinese Řád bílého lva ukázat do nemocnice.

Dlouhý pobyt v nemocnici

O špatném zdravotním stavu čestného předsedy TOP 09 se začalo mluvit letos na podzim. „Opět se mu přitížilo a museli ho převést do špitálu. Leží tam od minulého týdne. Důvodem zdravotních komplikací byl nedoléčený zánět v těle,“ uvedl více než před měsícem anonymní zdroj Expresu. Samotný Schwarzenberg neztrácel na optimismu po celou dobu své hospitalizace. „Cítím se mnohem lépe, ale ještě jsem pořád v nemocnici. Pustit by mě měli zítra, už se těším. Nejprve pojedu na Dřevíč, kde zůstanu pár dní. Pak se chystám do Vídně za svými vnoučaty,“ řekl na konci září pro Expres. Situace se ovšem rychle změnila a to bohužel k horšímu. „Něco mi tam našli a chtějí to prošetřit,“ svěřil se začátkem října s tím, že musí přehodnotit své plány, protože pobyt v nemocnici se prodlouží na neurčito.

Hospitalizace ve Vídni

Pětaosmdesátiletého politika hospitalizovali nyní v jedné z nemocnic ve Vídni. „Lékaři mě v nemocnici v Praze dali dohromady, ale rodina chtěla, aby mě mohla vnoučata víc navštěvovat, tak pro mě poslali letadlo. To je argument, s kterým se nedá moc diskutovat. Bohužel musím být stále v nemocnici,“ řekl pro Právo bývalý ministr zahraničí, který na začátku prosince oslaví šestaosmdesáté narozeniny.

Související články