Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Scarlett Johansson: Konec jedné sexbomby?

Zdroj: Profimedia.cz

I díky její půvabům získal Woody Allen tento týden Zlatý Glóbus za nejlepší komedii pro svůj film Vicky Cristina Barcelona. Scarlett Johansson (24) však hodlá svou image univerzální svůdnice pověsit na hřebík. Nedávno se totiž vdala!

Celý svět, nebo přinejmenším jeho mužská část, by se nejspíš shodl na tom, že Scarlett Johansson je jedním z novodobých divů světa. Její výstavní výstřih, porcelánová pleť, oči připomínající dým stoupající z cigarety v melancholinckém baru těsně nad ránem a chraplavý hlas šansoniérky před důchodem – to všechno už vzalo dech i rozum mnoha režisérům, hereckým kolegům i zástupům fanoušků. Jedním z nich je také Woody Allen, který ze Scarlett už před pár lety učinil svou osobní múzu. Po premiéře jejich prvního společného filmu Match Point: Hra osudu Woody spokojeně prohlásil: „Když dodělám film, většinou se za něj stydím tak, že mám chuť zalézt do kanálu. Ale tentokrát jsem hrdý, protože Scarlett je opravdu skvělá herečka.“ Když dokázala zvednout sebevědomí i pověstnému newyorskému neurotikovi, Scarlett Johansson musí mít opravdu nadpozemské charisma… a bůhvíco ještě.

S Woodym Allenem posléze spolupracovala ještě dvakrát, na filmech Sólokapr a Vicky Cristina Barcelona, který tento týden získal Zlatý Glóbus v kategorii Nejlepší komedie a muzikál.

„Scarlett je Boží odpověď na Jobovu otázku,“ prohlašuje Woody Allen a cituje svůj vlastní film Manhattan: „Bůh Jobovi řekl: Stvořil jsem příšerný a hrozivý svět, ale taky jsem stvořil někoho takového, takže už si konečně přestaň stěžovat.“ Ano, Scarlett opravdu umí svým obdivovatelů stoupnout do hlavy. A čím naopak ji okouzlil stárnoucí návštěvník psychoterapeutických ordinací? „Má obrovský mozek, za což, jak on sám tvrdí, vděčí tomu, že se zamlada snažil dělat dojem na holky,“ prozrazuje Scarlett. „Ale to jen tak říká. Ve skutečnosti upřímně dychtí po vědění všeho druhu. Vášnivě miluje svou práci a hudbu a bezpochyby i ženy.“ Woody Allen se ovšem vedle své múzy vidí v méně příznivém světle: „Je fakt těžké být nějak extra duchaplný v přítomnosti tak sexuálně působivé a krásné mladé ženy, která je vtipnější a chytřejší než vy. Vždycky, když se pokusím říct něco zábavného, Scarlett mě trumfne.“

Ze sexbomby hrdličkou

Je ovšem dost dobře možné, že Scarlett Johansson hodlá svou „sexuální působivost“ definitivně pověsit na hřebík. Loni na podzim se totiž vdala za herce Ryana Reynoldse. Že jste o jejich svatbě neslyšeli? Není divu, obřad totiž proběhl v naprostém soukromí v kanadském Vancouveru. A že jste nikdy neslyšeli o Ryanu Reynoldsovi? Tak to už se vůbec není čemu divit: mohli jste ho vidět tak nanejvýš ve třetím pokračování Bladea nebo v hororu 3:15 zemřeš.

Není divu, že novináři, kteří dostanou tu šanci, se Scarlett znovu a znovu ptají: Mohla jste mít kteréhokoli muže na světě. Tak proč zrovna on? „Taky jsem se už dostala do situace, že o mě nějaký chlápek zrovna moc nestál. Třeba proto, že se nechtěl vázat, nebo se mu nechtělo do vztahu nic investovat nebo měl moc práce sám se sebou,“ tvrdí. No dobře, ale proč tedy ten Ryan? „Ryan je hrozně romantický člověk,“ usmívá se Scarlett. „Oba si užíváme různé všední drobnosti, které nám dělají radost.“ (Tedy, jestli je tohle opravdu všechno, co ty dva spojuje, potom se jejich manželství jen těžko dožije letošních Vánoc.)

Kam zmizela ta sexy provokatérka, která ještě nedávno prohlašovala, že není stavěná na monogamii? Že herci by se neměli moc vázat, protože jsou náchylní k úletům se svými kolegy? Místo ní je tady teď úplně jiná Scarlett, která tvrdí: „Já a Ryan jsme jako každý jiný pár. Máme takové štěstí, že máme jeden druhého. A jsme šťastní, že jsme učinili závazek, který spojil naše životy navždy.“

Je možné, že svět tedy navždy přišel o jednu sexbombu? A že místo Scarlett-svůdnice už tady navždycky bude Scarlett-cukrující hrdlička? Uvidíme. Woody Allen jistě není jediný, kdo by tuhle proměnu asi neskousl.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Daniel Hůlka se vrací: Sláááva!

Úspěšný muzikál Karla Svobody Dracula se vrací na scénu. A s ním i představitel hlavní role, zpěvák Daniel Hůlka. Po čase, kdy ho nebylo moc vidět,…

Akční letáky