Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Sbohem, Petře Muku, odpočívej v pokoji!

Zdroj: Profimedia.cz

Zpráva o smrti zpěváka Petra Muka (†45) z minulého pondělka zasáhla snad každého.

Okolnosti tragédie plnily stránky novin den co den celých deset dní. Dnes se konalo poslední rozloučení v Divadle Broadway. Petr Muk už odpočívá v pokoji...

Jsem blondýna a dělám v bulváru. Denně klopýtám na jehlách do redakce, abych se smečkou dalších krvelačných hyen vymyslela novou boudu na naše celebrity. Tentokrát jen pár slov k smutnému odchodu známého zpěváka. 

Odešel dobrý člověk

Když umře dobrý člověk a ještě ke všemu předčasně, je to vždycky tragédie. Petr Muk dobrý člověk byl, i když třeba trochu komplikovaný (ale kdo není, že?). Potvrdili to během posledních dní nejen všichni jeho přátelé a kolegové –při posledním rozloučení v divadle Broadway o něm krásně promluvila dojatá Bára Basiková, ale i fanoušci, ke kterým se Muk choval vždy vstřícně a dobrosrdečně. Stejně pohodový byl ve vztahu k novinářům. Uměl rozhovor slušně odmítnout, když se mu do něj zrovna nechtělo, ale když nabídku přijal, byl otevřený a přátelský. O to víc byl jeho odchod smutnější...

Tváří tvář smrti

Psát o smrti je vždycky těžké, zvlášť když píšete o někom, koho jste znali. Ale patří to k novinářské práci, i když je to ta její nejnepříjemnější stránka. Když zemře slavná osobnost, musíte shánět vyjádření pozůstalých a vzpomínky kamarádů, kteří mnohdy slyší zprávu o smrti svého blízkého z vašich úst poprvé. V případě záhadné smrti pak musíte hledat odpovědi na nejrůznější nepříjemné otázky. U Petra Muka šlo o to, jak vlastně zemřel, zda za to mohly léky, které dlouhá léta bral, v kombinaci s alkoholem, nebo zda šlo o drogy, zda zemřel nešťastnou náhodou, nebo se rozhodl odejít ze života dobrovolně... I když si o novinářích možná myslíte, že jsou to hyeny bez srdce a soucitu, věřte, že tohle opravdu nepíše nikdo rád a lehce.

Petr Muk Petr Muk Zdroj: Mirek Vostrý, Profimedia.cz

Petr Muk už bude mít klid

Nyní je již potvrzeno, že smrt Petra Muka byla nešťastná náhoda, kdy se zpěvák udusil zvratky po požití většího množství alkoholu. Proběhlo poslední rozloučení v Divadle Broadway, rodina uložila jeho ostatky do hrobu, všechno už bylo řečeno a napsáno. A on bude mít opravdu věčný klid. Sbohem, Petře!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Hádanka: Kdo je na fotografii?

Hádanka: Kdo je na fotografii?

Připravili jsme pro vás malou zábavnou kratochvíli. Není to soutěž o žádné ceny, jen testík vaší fantazie, případně paměti.

Akční letáky