Legendární televizní hlasatelku se zrzavými vlasy proslavil pořad Kalendárium. Začínala však v Českém rozhlase a následovalo moderování pořadu Kolotoč. Ale až zábavně-vzdělávací pořad, který se vysílá dodnes, ji dostal do povědomí diváků.

„Poslouchala jsem Kolotoč a v duchu jsem si ho přála uvádět už jako malá holka. Na gymnáziu byl dramatický kroužek. Maminka spolužáka Jaromíra Hanzlíka pracovala jako asistentka režie v televizi. Pořád říkal, ať jí přinesu fotku, a pak mě vybrali do filmu Ideální dívka,“ vyprávěla o svých začátcích pro Český rozhlas.

Saskia se stala velmi oblíbenou nejen díky svému vždy perfektně upravenému účesu a elegantnímu vzhledu, ale i podmanivému hlasu a charismatu. Muži na ní mohli oči nechat, ženy závistivě skřípaly zuby a těšily se, že moderátorka taky jednou zestárne.

Ale to se kupodivu nestalo a Saskia vypadá stále skvěle a mladistvě. Roky byste na její tváři rozhodně nepoznali a účes jí stále drží jako zamlada.

Hlasatelka je známá tím, že si potrpí na kvalitní přírodní krémy a kosmetiku. Tvrdí, že za to, jak vypadá, může příroda a že se nikdy nesvěřila do rukou plastických chirurgů. Není tedy divu, že se po revoluci stala majitelkou jednoho z prvních kosmetických salonů v Praze.

Ve formě se prý udržuje i prací na své zahrádce. Miluje okopávat záhonky, sázet plodiny a samozřejmě je i sklízet a jíst. Nejraději jí čerstvou zeleninu z vlastní sklizně. Pěstuje brambory, květák i rajčata, v poslední době se prý ale zaměřila i na ovoce. Zakládá si především na své jahodové zahrádce a sadu ovocných stromů.

Dříve prý své výpěstky dokonce prodávala, ale když zjistila, že na tom v podstatě nic nevydělá, rozhodla se ubrat a nyní pěstuje zeleninu už jen pro sebe a svou rodinu.

Saskiin manžel dokonce přiznal, že jeho žena je posedlá pěstováním květin. Denně prý tráví hodiny nad záhonky a pak se kochá jejich krásou. Možná právě proto se cítí a vypadá tak mladě, jako kdyby se jí koloběh času vůbec netýkal.