Těžko uvěřit, že nestárnoucí televizní moderátorka Saskia Burešová v letošním roce oslavila sedmdesáté čtvrté narozeniny. Narodila se 29. července 1946 na Slovensku. Svému exotickému jménu vděčí manželce holandského malíře Rembrandta, jehož nadšenou obdivovatelkou byla její maminka.

Saskia po studiích na gymnáziu absolvovala DAMU, následně se zúčastnila konkurzu na roli Barunky v televizní adaptaci Babičky. Projekt se nakonec nerealizoval, přesto na ni tvůrci nezapomněli a při výběru nové tváře pro rozhlasové vysílání si na ni vzpomněli. Saskia Burešová se následně stala moderátorkou pořadu Kalendárium, ve kterém ji diváci vídají již déle jak 27 let.

Moderátorka pořadu Kalendárium vypadá již několik let stále stejně

Diváky však stále překvapuje svým vzhledem. Zdá se totiž, jako by moderátorka vůbec nestárla a již několik let vypadá stále stejně. Stojí za jejími půvaby snad nějaké estetické zákroky? Podle serveru eXtra.cz se Saskia nechala slyšet, že kromě laserových operací na odstranění povislých víček nepodstoupila žádné jiné zákroky.

Vrásky prý má, ale jen pomálu. Za to vděčí především genetice, její maminka totiž byla poloviční Italka. Po ní podědila i krásné a husté vlasy.

S manželem je téměř padesát let

Saskia se o svou pleť stará sama. Potrpí si na kvalitní hydratační krémy a řádně odlíčenou tvář. Jejím receptem na krásu je prý oplachování obličeje vlažnou a následně studenou vodou, což zajistí vypnutí pokožky. Moderátorka nepije alkohol a snaží se spát osm hodin denně. Saskia je přesným příkladem toho, že méně je někdy více.

Postavu si udržuje pravidelným cvičením, které začala praktikovat kvůli nemocné páteři. Tu si dle svých slov zničila nošením těžkých kabelek, častým sezením a vyhýbáním se sportu.