Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Saskia Burešová: Její skutečné příjmení jí nikdo nevěří a to ho má už 50 let

Saskia Burešová
Saskia Burešová
Zdroj: Profimedia
Saskia Burešová

Saskia Burešová (73) je doslova legendou na televizních obrazovkách. Není nikdo, kdo by ji neznal. Charakterizují ji červené tóny ve vlasech a již desítky let stále stejný vzhled. Saskia totiž nestárne, což musí jistě ocenit i její manžel, se kterým je téměř padesát let.

Potkali se v České televizi, kde se do ní režisér Petr Obdržálek takřka hned zamiloval. Saskia ale nebyla žádná dívka na jednu noc, a tak jeho pozvání na panáka do filmového klubu odmítala. Roli v tom hrálo i to, že si myslela na někoho jiného.

"Tenkrát jsem byla zamilovaná do jednoho Francouze, tak jsem to jeho balení moc neopětovala. Prostě zase jeden režisér," řekla Saskie Blesku pro ženy. Vypadá to, že rudovlasá hlasatelka měla ctitelů víc, než dokázala zvládnout. Muži po ní prahli, ale sladké „ano“ řekla až Petrovi, který ji dlouho dobýval. Z lásky si vzala jeho příjmení a jmenuje se Obdržálková. Veřejnost ji má ale stále za Burešovou. Právě kvůli tomu se často dostává do komických situací.

"Když někde předkládám doklady s příjmením Obdržálková, lidé mi moc nevěří. Ale ještě lepší jsou okamžiky, kdy mého manžela oslovují pane Bureši," směje se Burešová. Manžel ale Saskii slávu nezávidí. Ví, jak složité to je. Známou se Saskie stala především kvůli pořadu Kalendárium, který se vysílá už od roku 1993. I přes pracovní nasazení si na sebe manželé najdou čas. Oblíbených činností mají spoustu.

Dnes je legendou, pozná ji každý

Jedná se hlavně o zahrádkaření na chalupě. "Pěstovala jsem tam rajčata, brambory, květák. Hlavně pro syna Petra," říká Saskia. "No, tenkrát jsem byl zapřaženej do pluhu, žena tlačila a kamarádi nám chodili pomáhat. Po roce plahočení jsme přišli na to, že soused prodává kilo brambor za 3 koruny. A tak jsme od téhle činnosti upustili," dodal její manžel. Dnes Saskia pěstuje květiny, stromy či jahody. Manžel prý tvrdí, že má jeho žena mánii.

Vzali se v roce 1972, takže jsou spolu téměř padesát let. Láska jim ale nevyprchala. Pravdou je, že ji podporují, jak mohou. Třeba společnými zážitky. Často spolu absolvují výlety po Čechách. Dříve však byli odvážnější.

"Když jsme byli mladší, tak nás bavilo plácnout sebou na pláži a nic nedělat. Teď už mi ten čas přijde jako promarněný. Nejlepší je zájezd k moři, kde si nakoupíme výlety a dovolená je kombinovaná. Trochu poznávání - trochu moře, a to v poměru, jaký si sami zvolíte. Na výlety doporučujeme Maltu, jezdí tam staré autobusy, které vás dovezou za malý peníz k různým památkám," svěřují se manželé, ze kterých by si leckdo mohl vzít příklad.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky