Se svou ženou, manželkou Lídou Rašilovovou, vychovává herec dvě malé dcery, šestiletou Marušku a tříletou Emilku. Ve svých jednapadesáti letech by si ale prý Saša Rašilov uměl představit, že by se jeho rodina ještě rozšířila. 

“Necháváme tomu volný průběh, ani já se dalšímu dítěti nebráním,” potvrdila pro deník Blesk jeho žena. 

Ta se ostatně domnívá, že síly má na to její muž stále dostatek. “Ještě mu padesát nebylo a už říkal, že je padesátník. Nijak to neprožíval, ale mám pocit, že daleko víc blbne a na jevišti riskuje. Skáče, dělá přemety, skáče po tyči, to je jeho druhá míza. Až si někdy říkám, že by se měl víc šetřit, ale on je ztřeštěný jako nikdy,” prozradila již dříve s úsměvem, že se otec jejích dětí stále cítí jako mladík.

Po synovi už netouží

“Oba jsme ze tří dětí, máme dvě. Je možné, že se ještě něco přihodí,” potvrdil slova své manželky také Saša Rašilov. Po synovi dnes již ale prý příliš netouží. “Každé dítě je jiné, takže si myslím, že to bude spíše zdrojem těch rozdílů než přímo pohlaví. Navíc jsem měl kolem sebe dostatek jiných chlapců, třeba svoje synovce, takže jsem si užil i to střílení z praku a podobné věci,” vysvětlil před časem pro ŽivotvČesku.cz.

Pro něj by se ale v každém případě jednalo již o pátého potomka.

S první manželkou, herečkou Vandou Hybnerovou, už totiž má dvě dospělé dcery. 

Zatímco mladší Antonie se také věnuje herectví, starší Josefína se vydala jinou cestou a věnuje se umění. Když se manželství jejich rodičů před lety rozpadlo za poměrně velkého mediálního zájmu, obě dívky to velice špatně snášely. 

Starší dcery rozvod rodičů nesly těžce

Zejména starší z nich dokonce přiznala, že poté, co se její rodiče rozvedli, trpěla depresemi a měla také potíže dostudovat vysokou školu. 

“Moje máma mi po obhájení bakalářky řekla: ‚Tak gratuluju, už jsme ani nečekali, že to doděláš.‘ A popravdě? Já taky ne. Moje studium se rozbředlo, roztálo a postupně vypařovalo spolu s více či méně komplikovaným životem, jaký vedu. Rozvod rodičů, ztráta domova, rozchod, smrt koně, deprese, stěhování, práce, láska, zásnuby, svatba, těhotenství, porod, péče o miminko,” napsala tehdy na sociální síti Josefína, která již nadělila svému otci dva vnuky. 

Protože má Saša Rašilov jen samé dcery, roli dědečka dvou chlapců si proto velmi užívá. Protože si to ale jeho dcera nepřeje, o vnoučatech veřejně mluví jen velmi málo. 

Roli dědečka si užívá

“Ta rodina se krásně rozrůstá. Děti vás nenechají v klidu a nenechají vás padnout. Zároveň je to něco radostného a pozitivního,” popsal pro magazín Vlasta své dojmy z této nové životní etapy. 

“Je to osvěžující být i v tom klučičím světě. Popovídat si jako chlap s minichlapem, bušit do věcí a dělat všechny možné klučičí zábavy. Rád ho ale zase vrátím zpět mamince, která za něj má zodpovědnost, mně stačí ty moje holky doma,” dodal herec s úsměvem.

Temperamentní dcerky, které prý mají hudební nadání, ho nenechají ani na chvíli vydechnout. A protože své ženě často a rád pomáhá, jsou oba mnohdy velmi unavení. Jak ale říkají, jsou se svým rodinným životem i přesto spokojení.

Související články