V době, kdy to vypadalo, že ji po SuperStar čeká skvělá kariéra, měla zpěvačka výrazně staršího partnera, kterého pokládala za svou osudovou lásku. Velmi brzy však přišlo kruté vystřízlivění. Ukázalo se, že má vedle sebe Šárka Vaňková domácího násilníka. “Rozuměli jsme si, byla s ním legrace, ve společnosti byl velmi příjemný a zábavný a všechno bylo růžové,” popsala začátky své lásky, která nebyla tak úplně v pořádku.

“Ty věci přicházejí velmi nenápadně, a než si to člověk uvědomí, tak ani neví, že už se něco děje. Začalo to potichu. Psychicky. Třeba začal říkat: ‚Takže ti nejsem dost dobrej…‘ Ten člověk si vytváří takové hranice, které pomalu posouvá,” promluvila v dokumentu 13. Komnata České televize umělkyně o své náročné životní zkušenosti.

“Zpětně si uvědomuji, že jsem v tu dobu málo komunikovala s rodinou. Pak přijde první facka, první šťouchnutí. Kdy se to stalo poprvé, si nepamatuji, ale většinou to bylo v době, kdy nebyl úplně střízlivý,” vzpomíná Šárka Vaňková, která se sice snažila útokům aktivně bránit, ale protože je drobné postavy, neměla bohužel proti mohutnému partnerovi žádnou šanci.

Nechtěla, aby se o ní psalo v médiích

Najít pomoc bylo pro ni o to těžší, že nechtěla, aby se o jejích starostech začalo psát v médiích, kde byla v tu dobu zapsaná jako ambiciózní žena a tak trochu zlatokopka. Nějakou dobu se proto snažila přizpůsobit se představám svého expřítele. Zavděčit se mu ale bylo prakticky nemožné.

“Chtěla jsem odejít, ale od takového člověka se odchází strašně těžko. Protože když chcete odejít po dobrém, tak přijde citové vydírání, sliby, že už to neudělá. Ale udělá,” řekla Šárka Vaňková v upřímné zpovědi.

Z bytu se plížila v noci s taškou

“Útěk jsem plánovala tak půl roku. Musela jsem si najít byt a pak počkat na správný okamžik, kdy on usne, já už měla pronajatý byt, nachystané věci a v podstatě jsem utekla,” popsala s tím, že v tu chvíli ještě vůbec neměla vyhráno. Bývalý přítel ji totiž začal stalkovat.

Na několik let se poté Šárka Vaňková ze showbyznysu stáhla. Žila na Slovensku a v Maďarsku, pracovala nejprve v parfumerii a poté jako obchodní zástupce firmy, která se specializuje na vlasovou kosmetiku. Po návratu do Česka se ale na jeviště vrátila a nyní se jí mimořádně daří. V soukromí je nyní také šťastná, a to po boku svého nového partnera, hudebníka Petra Vondráčka.

Související články