Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Sarah Ferguson: Tiše trpěná černá ovce královské rodiny má na svědomí ledacos

Život Sarah Ferguson
Život Sarah Ferguson
Zdroj: profimedia
Život Sarah Ferguson

Britská královská rodina je dokonalá. Ale jen na první pohled. Při bližším prozkoumání objevíte ve skříni kostlivce, kteří pověsti pořádně zavařili.

Jako v pohádce

Vévodkyně z Yorku měla život předem nalajnovaný, přesto dokázala zbořit všechny vyhlídky a jít si svou vlastní cestou. Někdy i za cenu šťastného manželství, rodiny a dobré pověsti. Dobrý dojem nedokázala udržet a teď se potichu vrací zpět mezi smetánku a seká latinu.

Věčná rebelka

Princ Andrew je třetím dítětem královny Alžběty II. a vedle svého bratra Charlese a Edwarda a sestry Anne působí jako nejvíce konzervativní. Klidné vody kolem něj se rozvířily sňatkem s rebelkou Sarah Ferguson. V roce 1986 tak začala desetiletá jízda po boku dračice z aristokratických kruhů, pro kterou měli rodiče připravenou sladkou budoucnost, ale ona si razila svou vlastní cestu i jako členka britské královské rodiny a pod dohledem celého světa. V Buckinghamském paláci se těšila velké oblibě, snad i díky dlouholetému přátelství s princeznou Dianou. Neudělaly bez sebe ani krok, podporovaly se a kuly pikle proti královskému protokolu. Zatímco "princezna lidských srdcí" uměla své drobné protesty obhájit, Sarah byla na své rebelie pyšná.

Sarah Ferguson se stala černou ovcí královské rodiny.

Přes čáru

Všichni doufali, že děti ji zkrotí. Princezny Beatrice i Eugenie daly manželství s Andrewem řád a jako rodina zdárně sekundovali Charlesovi s Dianou. Za vzornou aristokratku však byla pouhé dva roky. Byla přistižena v lascivní pozici, kdy si nechala olizovat prsty u nohou byznysmenem Johnem Byrnem. Hned druhý den oznámila odloučení, ale to její prohřešek nezmírnilo. "Hru na spokojenou rodinu" předváděli ještě čtyři roky, ale rozvod byl nevyhnutelný. Ani to ale k rozprášení černých mraků, které se za Sarah táhly, nestačilo. Později byla usvědčena, že nabízí možnost setkání s princem Andrewem nebo se prodává za peníze.

Sarah Ferguson se stala černou ovcí královské rodiny.

Kapka dobrého

Ani Sarah ale není nevyčerpatelnou studnicí problémů, a tak se s věkem pomalu uklidnila a objevila kouzlo důstojnosti. Píše knížky pro děti, znovu nachází vztah ke svým dcerám a bývalému muži. Ať se jí v hlavě rojily sebehříšnější nápady, nikdy neohrozila své dvě dcery a vždycky dbala na to, aby je skandály neovlivnily. Z každého si ale vzaly něco. Po Sarah mají ďábelskou a nebojácnou povahu, po otci smysl pro pomoc, pravidla a slušné chování.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky