Sára Affašová a Martin Donutil se těšili na příchod jejich vytouženého syna, v den porodu ale přišla krutá rána. "Tohle mělo být to nejšťastnější období našich životů. Místo toho přišel tvrdej pád do hluboký propasti, tak hluboký, že i když mám pocit, že už víc na dně být nelze, za chvilku spadnu ještě hlouběji," svěřila se herečka na sociální síti s bolestivou událostí.

"Ze 17. na 18. v noci jsem přestala cítit pohyby miminka, přestalo mu tlouct srdíčko. Den před oficiálním termínem porodu, 18. 10. večer, jsem po vyvolávání nakonec přirozenou cestou porodila našeho přenádhernýho syna Matyáše Donutila, 3130g, 50cm. Bez dušičky," popsala zdrcená Affašová a dodala, že chlapec byl celou dobu naprosto v pořádku.

"Matyáš byl do poslední chvíle naprosto zdravej. Nikdo neví, co se mohlo stát. Tohle já jsem nezažila, jen bolest, hlavně tu duševní. Pociťuju tak silnou, palčivou a drásající bolest každou vteřinu svý existence, každý nadechnutí, že bych nikdy v životě tohle nepřála zažít ani tomu nejhoršímu člověku na světě. Mám pocit, že něco ve mně zemřelo a s tím naším miminkem odešel i kus mě," napsala partnerka Martina Donutila k dojemné fotce, na které drží svého syna.

O dítě přišli Kočendová, Žilková i Michal David

Z českých celebrit přišla o dítě například herečka Veronika Žilková s manželem Martinem Stropnickým. V roce 2008 se jim narodil syn Melichar, který měl brániční kýlu a ačkoliv ho lékaři operovali, svůj boj nezvládl a v osmi měsících zemřel.

"Po jeho narození nastalo 8 měsíců hrozného utrpení, kdy jsem se chodila dívat, jak moje dítě trpí. Bylo to, jako když skřípnete kotě mezi dveře a díváte se, jak s tím zápasí," prozradila herečka před lety v pořadu ČT 13. komnata.

O milovanou dceru přišel také Michal David, Michaela zemřela v roce 2000 v devíti letech na akutní leukémii. Na leukémii v pěti letech v roce 2000 zemřela také dcera Karla a Venduly Svobodových, Klárka.

Se smrtí nenarozeného dítěte má zkušenost krásná modelka a účastnice Love Islandu Natálie Kočendová. Ta o své miminko přišla v šestém měsíci těhotenství.

Smrt dítěte je pro každého rodiče největší životní tragédií