Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Sandra Pogodová: „S mužem prožívám pikosekundy štěstí.“

Sandra Pogodová
Sandra Pogodová
Zdroj: archiv

Herečka Sandra Pogodová (34) alias ztřeštěná sestřička Stáňa ze seriálu Prima Velmi křehké vztahy se před kamerou vdávala už několikrát. V Abecedě života časopisu Překvapení nám ale poodhalila, jak si představuje svatbu vlastní…

První filmovou zkušeností Sandry Pogodové byla čurda (malá role) v roce 1992 ve filmu Kamarád do deště II – vzpomínáte na cáklou návštěvnici diskotéky Brooklyn, bláznivě zamilovanou do Sagvana Tofiho? Hrála i v muzikálu, v divadle Spirála na pražském Výstavišti v zatím nejúspěšnější české inscenaci Jesus Christ Superstar. S výrazným režisérem Jurajem Jakubiskem natočila hned tři filmy - Nejasnou zprávu o konci světa, Post Coitum a Bathory. V roce 1998 ale všeho nechala a odletěla jen tak na rok do USA. Jejím zatím posledním filmem, nepočítáme-li roli potrhlé zdravotní sestřičky Stáni z „Vékávéček“, o níž sama Sandra říká, že se jí prý podobá, je velmi úspěšný snímek Marie Poledňákové Líbáš jako bůh.

A A Zdroj: TV Nova

Amor

Nevím proč, ale před očima mám malou buclatou sošku z bílého mramoru. Je to andělíček a je barokně přeplácaný.

Zdroj: TV Nova

Budoucnost

Snažím se žít současností. Člověku se tolikrát stane, že si něco „maluje“, a všechno je pak úplně jinak. Budoucnost je sen.

Zdroj: TV Nova

Cit

Toho je zapotřebí víc a všude. Chybí nám empatie, solidarita. Starší generace říká, že jsme zapomněli, co je slušné vychování, a já začínám mít pocit, že na tom něco je.

Zdroj: TV Nova

Divadlo

Jedna velká magie! Pocit, když jste na jevišti v příběhu a divák sedí naproti vám a jde s vámi. To je nepopsatelné. Úžasná energie.

Zdroj: TV Nova

Emancipace

Tohle slovo mi zní lékařsky jako „vyrážka“. A vyrážka je moc nepříjemná věc, to mi věřte.

Zdroj: TV Nova

Fantazie

Dětská fantazie, to je jízda. My dospělí jsme proti nim normální ořezávátka. Jeden z mála, kdo má opravdu bohatou fantazii, je pro mě Juraj Jakubisko. Ten žije v překrásném světě zvláštních bytostí a úžasných scén. Je nádhera ho pozorovat při práci.

Zdroj: TV Nova

Gastronomie

Obdivuji mistry kuchaře, kteří dokážou vytvořit božské chuťové variace. Jím strašně ráda a nikdy jsem nedržela dietu déle než tři dny. Vůbec se nedivím, že někteří lidé řeší stres jídlem. Já osobně jsem na sladké, a to je peklo. Už se vidím, jak budu jako stará dáma sedět v cukrárně a pochutnávat si na koňakové špičce.

Zdroj: TV Nova

Hory

Jsem z Hané. Tam je totální „placka“ s jedním sv. Kopečkem. Hory mi tudíž nic moc neříkají. Když se ale někdy do hor dostanu, cítím se jako v obřím světě. Takové moje Gulliverovy cesty. Jsem ohromená a připadám si jako mravenec.

  Zdroj: Profimedia.cz

Chlap

Chlap je tupé slovo! Zásadně muž. Muž je druhá půle nás. Je příjemné potkat druhou půlku a prožít pikosekundu štěstí. Život je krátký a v poměru s věky titěrný. Zrovna teď poznávám svoji „druhou půlku“, a je to ohromné dobrodružství.

Zdroj: TV Nova

Ironie

Pouze jako humor, třeba v divadle. Ironie je jinak otravná vlastnost, asi jako komár. Život dokáže být ironický až dost.

Zdroj: TV Nova

Jedinečnost

Překrásná výsada některých duší. Odlišuje je talent na cokoli. Talent je podle mě dar, který se nedá vydřít ani naučit.

Zdroj: TV Nova

Krize

Nahromadění obrovského stresu. Nesnáším ten tlak uvnitř, když už nevím kudykam. Snažím se krizím nepodléhat, ale má úspěšnost zdaleka není stoprocentní. Pokud se problém včas nevyřeší, většinou vybouchnu, udělám scénu a pak do dvou dnů onemocním. To je samozřejmě vedlejší produkt celého procesu.

Zdroj: TV Nova

Milování

První, co mě napadlo, je Vašek Neckář, jak sedí na studni v žaláři a zpívá písničku „Miluju a maluju“ v Šíleně smutné princezně. Tuhle pohádku mám moc ráda, je vtipná, dobře natočená a jsou tam naprosto skvělé písně. Naše filmové pohádky jsou překrásné.

Zdroj: TV Nova

Nádhera

Nedávno jsem se vrátila z dovolené v Egypt,ě a to byla nádhera. Slunce, teplo, tři tisíce let staré památky, absolutní ráj. Vychutnala jsem si to. Třeba jízda na kole Luxorem do Údolí králů byl parádní zážitek.

Zdroj: TV Nova

Obdiv

Ke každému, kdo má trpělivost. Já jsem totiž velmi netrpělivý člověk. Asi bych nebyla ideální učitelka. Navíc když se zakázaly fyzické tresty...

Zdroj: TV Nova

Peníze

Dávají svobodu, ale já je nějak nedokážu udržet. Umím je vydělat, jenže moc se u mě neohřejí. Utěšuju se tím, že aspoň nejsem sysel a neškudlím.

Zdroj: TV Nova

Rodina

Silná vazba na rodiče a sestru. Ty znám odmalička, jsou mí nejbližší. K nim mě pojí pouto nejcitlivější.

Zdroj: TV Nova

Svatba

Vdávala jsem se několikrát, vždy jen před kamerou. Nuda, šeď, baby. Pokud se někdy budu vdávat, přála bych si malou svatbu pěkně v klidu jen se svědky. Nic monstrózního.

Zdroj: TV Nova

Touha

Motor, co nás pohání vpřed. Proto se člověk učí a zdokonaluje. Já toužím po každém představení, které se povede. To je pocit absolutní satisfakce.
 

Zdroj: TV Nova

Událost (2008)

Potkala jsem svého současného přítele a otočil se mi svět vzhůru nohama. Uvidíme, co přinese rok 2009.

Zdroj: TV Nova

VKV

Seriál Velmi křehké vztahy, to jsou tři roky zábavy. Perfektní štáb, kolegové se smyslem pro humor, skvělá atmosféra. Role Stáni je zábavná figurka a je radost ji hrát. Holka mi přirostla k srdci. Uvidíme, jak se budu cítit na konci seriálu.

Zdroj: TV Nova

Zlomenina

Mám tvrdé kosti po babičce. To byla zdatná žena. Já jsem ten typ, který když vběhne omylem pod auto, praskne mu slepák. Narodila jsem se s boulí na hlavě, ve třech letech mi ji uřízli a mám parádní jizvu přes celé čelo.

Zdroj: TV Nova

Život

Hergot! Proč je tak krátký?

Sandra Pogodová Sandra Pogodová Zdroj: archiv

Zvláštní znamení

  • Narodila se ve znamení Berana.
  • Vystudovala Konzervatoř v Praze.
  • Hrála nebo hraje v Divadle ABC, ve Spirále Praha, v Divadle RB, Divadle Bez Zábradlí a v Divadle Na Fidlovačce.
  • Je energická, svéhlavá, nápaditá, hlučná, občas exentrická, ale zábavná.
  • Zvažuje, že se odstěhuje na venkov mimo ruch města.
  • V USA pracovala jako au pair i jako sekretářka.
  • Někdy se probudí s přáním, aby jí bylo šedesát a měla všechno složité za sebou.

Toto téma i další zajímavé články najdete v časopisu Překvapení

Nové číslo, které vyšlo 4. května, Vám mimo jiné přináší:

Zdroj: Profimedia.cz

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky