Kabir Bedi pochází z Indie. Narodil se přímo v jeho hlavním městě Bombaji, a to do sikhské rodiny. Jeho rodina ale nebyla právě tradiční. Maminka budoucí hvězdy totiž byla navzdory očekáváním buddhistka. 

Tatínek Baba Phyare Lal Bedi je zase známým spisovatelem a filozofem. Toto intelektuální a moderně smýšlející prostředí na Kabira jistě zapůsobilo. 

V 1979 si zahrál v italsko-německo-francouzském seriálu Sandokan, na kterém vyrůstaly generace dětí včetně těch českých. Díky tomu se mu později podařilo prorazit v Bollywoodu, kde mu nikdo neřekl jinak, než právě tygr Sandokan.

Je zvěčněn dokonce i v bondovce

Kromě toho se mu dařilo také na poli mezinárodního filmového průmyslu. Úspěšných rolí si proto zahrál celou řadu. V roce 1976 si kupříkladu střihl velmi oblíbený dobrodružný film Černý korzár. Jeho režisér si Bediho oblíbil natolik, že ho později obsadil ještě několikrát.

Exotickému herci se nevyhly ani další seriály. Za zmínku jistě stojí Dynastie nebo Báječní a bohatí. Na kontě má také bondovku z roku 1983, kterou autoři nazvali Chobotnička. Ztvárnil tam pravou ruku hlavního padoucha a tedy jednoho z úhlavních nepřátel patrně nejznámějšího agenta světa. 

Přestože již dávno není žádný mladík, věnuje se Kabir Bedi stále herectví. Žije velmi aktivním životem mezi Bombají, Římem a Londýnem a jeho věk by mu nejspíš jen málokdo hádal. 

Sandokan měl niterné vlastnosti

V Itálii, kde částečně žije, si rovněž zahrál ve dvou televizních seriálech. Před časem také dokončil natáčení dvě stě dílů rozhlasové hry pro prestižní rozhlasovou stanici. Díky tomu, že se plynule domluví nejen italsky, ale také anglicky i hindsky, má dveře otevřené u režisérů z celého světa. 

Na svou nejslavnější roli vzpomíná dodnes. “Sandokan měl niterné vlastnosti, svou důstojnost, kterou jsem vnímal a chápal a snažil jsem se ji vnášet i do toho, co jsem přednášel,” uvedl před časem v rozhovoru pro Českou televizi. 

Natáčení bylo pro něho poměrně náročné. Velkou většinu akčních scén totiž zvládl sám bez pomoci kaskadérů, a tak se mnohdy pořádně zapotil. V hlavě mu tak utkvěla například scéna s tygrem.

“Všichni byli v kleci a ujišťovali mě, že se nic nemůže stát. Jenže tygr byl živý a já stál proti němu a v duchu si říkal: Jestlipak pochopí, že to na něj jenom hraji,” podělil se o vzpomínku Kabir Bedi.

V osobním životě zažil velkou bolest

V osobním životě zažil herec velké množství peripetií. Třikrát se oženil a z těchto vztahů se mu narodili tři potomci - Pooja, Siddartha a Adam.

Jeho dcera Pooja dokázala, že jablko nepadá daleko od stromu. Stala se totiž také herečkou. Nyní se ale již nějakou dobu věnuje novinařině. Stejně se rozhodl také Bodiho syn Adam, který se věnuje herectví v Bollywoodu. 

Poslední syn Siddartha ovšem způsobil svému otci řadu starostí a bolesti. Trpěl totiž schizofrenií, která jej nakonec dostala až na samotné dno. Ve velmi mladém věku proto bohužel spáchal sebevraždu.

Související články