V bydlišti zpěváka najdete například italské zrcadlo ze 14. století, barokní stůl, nebo kachlová kamna ze 17. století. Návštěvy si mohou prohlédnout i obrovský akt Sámera, který vznikl pro charitu. Mimo ojedinělou fotografii má na zdech vystavené i svá umělecká díla.

Děčínský rodák prožil svá první léta v syrském Damašku, odkud pochází jeho otec. Poté se jeho rodina přestěhovala zpět do tehdejšího Československa. Issa v dospělosti zakotvil v Praze.

Originální prostředí

Na první pohled je vidět, že má populární zpěvák rád extravagantní kousky. Nábytek i dekorace, které má ve svém bytě rozhodně nenajdete v běžných řetězcích. Ne vše ovšem pochází z jeho hlavy. Některé věci už v bytě byly. Například obrovská kachlová kamna. „Jednou jsem jim nechtěně kousíček uštípnul činkou a oprava stála skoro padesát tisíc, takže teď se jim vyhýbám obloukem,“ prozradil Blesku.

Zcela originální jsou i obrazy, které zdobí stěny jeho bytu. „Jsem vlastně i malíř, i když to, co udělám, neprodávám. Tvořím si pro potěchu nebo, když mají zájem, i pro své přátele. Rembrandty ani Rubense či podobné velikány tu ovšem nehledejte. Všechno, co tu visí, je od Sámera Issy,“ odkryl svůj další talent v rozhovoru pro Kafe.cz.

Šatna základ bytu

Účastník první řady soutěže Česko hledá SuperStar miluje módu. Není se tak čemu divit, že pro své oblečení vyčlenil zvláštní místnost. „Jsem blázen do hadrů, jestli mám tisíc triček, tak je to málo. Šatnu mám rozdělenou na etapy podle toho, co právě nosím, co právě potřebuju,“ uvedl v pořadu Prostřeno.

O svůj vzhled zpěvák intenzivně pečuje. Chlubí se naprosto ukázkovým tělem, které ukázal v celé své kráse v roce 2011 pro charitativní focení. „Normálně bych si svou fotku nevystavoval, ale tato vznikla pro Dětský domov Klokánek. Když jsme ji vydražili, získali jsme 250 000 Kč a za ně koupili hudební nástroje,” vysvětluje. „Nechtěl jsem ale, aby visela u někoho cizího. Naštěstí jsem si ji mohl nechat a teď je připomínkou, že pomáhat má smysl.”

Spolubydlící

Fotka pro Klokánek není jeho jediným dobrým činem. Pomoc poskytl například i několika zvířatům se smutným osudem. Dal jim domov a péči.

„Bydlí tu se mnou grifonka Tracy, ta je jediná, kterou jsem si prostě koupil, protože jsem chtěl psa. Anglický buldok Bobo, když jsem se k němu dostal, měl kýlu a rozseklou hlavu. Izzi, to je kočička naháč, byla v množírně, v garáži, bylo jich tam spousta, koťata naříkala a plakala, byl tam smrad, prostě hrůza,“ vzpomínal na původ svých zvířecích kamarádů Sámer pro Blesk.

„Agama Pepa, když se u mě objevil, byl v dost šíleným stavu, vůbec se nehýbal a byl strašně hubený, jen se koukal z okna. Pak se tu objevila agama Kačenka a on úplně ožil. Taky přibyla bílá kočka Eila, kterou jsem našel jako malou pod autem. A mám tu akvárko s rybičkami. Všem jsem slíbil, že se u mě budou mít dobře.“

Díky svým čtyřnohým mazlíčkům se tak trochu vzdal vlastního pohodlí. „Na té posteli spím, když nejsem sám, a na gauči, když jsem sám. No a navíc se zvířata naučila, že spí se mnou. Je to vždycky stejné, na začátku jim vysvětluju, že se mnou spát nemůžou, pak si řeknu: no dobře, jsi malej, jsi tady první noc, tak jo… No a ve finále se mnou spí celá ta smečka.“

Vášnivý kuchař

V jeho bytě nechybí ani prostorná kuchyň. Jak se v ní umí otáčet ukázal v pořadu TV Prima Prostřeno. Rozhodně se neměl za co stydět. Menu sestavil z pokrmů syrské kuchyně, ke které má díky svým předkům blízko.

„Pro mě je hrozně důležité přijít domů a uvařit si nějaké super jídlo, třeba arabské nebo i české, ale ne klasiku. My třeba nikdy doma nejedli vepřové a ani v Praze jsem se to nenaučil. Miluju magdus – to jsou lilky plněné směsí ořechů a paprik, které se nakládají v soli a olivovém oleji. Tři týdny je to naložené a za tři minuty snědené,“ prozradil jeden ze svých oblíbených receptů.  

Související články