O jejich pevném manželství kolovaly opravdové legendy. Šafránková a Abrhám spolu chtěli trávit každou chvíli. S režiséry tak vyjednávali, aby mohli hrát ve filmech a seriálech společně.

Před kamerou se potkali například v seriálech Cirkus Humberto a Náhrdelník. Společně zazářili i ve filmech Svatební cesta do Jiljí, Vrchní prchni, Jubileum, Dokonalý muž, dokonalá žena, Jak je důležité míti Filipa či Všichni moji blízcí.

Láska na první pohled

Pikantní byl hlavně začátek vztahu milované představitelky Popelky a hvězdy filmu Vrchní, prchni! nebo seriálu Nemocnice na kraji města.

Abrhám udržoval paralelní vztah se zpěvačkou Naďou Urbánkovou. Tvořili pár dlouhých osm let. Ani tento fakt mu nevadil v tom, aby se zamiloval do krásné herečky.

Herecká dvojice se seznámila v Praze. Narazili na sebe v Činoherním klubu. Populární zpěvačka prý dokonce byla u toho, jak se Libuše a Josef potkali. Šafránková prohlásila už tehdy „Toho si vezmu!“

Byla to zkrátka láska na první pohled. Zkušeného herce zaujalo, že Libuška nedělá na zkoušce chyby. Nějakou dobu po sobě pokukovali na zkouškách a představeních. Poprvé si společně zahráli až v komedii Poprask na laguně.

„Jak se tenkrát zamiloval do Libušky, pamatuji si to jako dneska, byl jsem u toho. Potkával jsem ho úplně bledého, jak chodil po refýži v takovém hacafraku, a pak jak hrál,“ vzpomínal pro CNN Prima News herec Jan Kačer.

Toho, že je Abrhám zamilovaný, si ovšem nevšimla jeho tehdejší partnerka Naďa Urbánková. Zpěvačka se o jeho novém vztahu dozvěděla až od kadeřnice. Talentovanému herci se podařilo dvojité randění udržet v tajnosti rok.

"Strašně jsem se do něj zamilovala. Vydrželi jsme pak spolu osm let. Nikdy jsme se nevzali, byl to však jeden z nejdelších vztahů mého života a z mé strany určitě nejsilnější," vzpomínala na vztah s hercem zpěvačka v knize A příště lépe.

Manželská krize

Šafránková a Abrhám platili za opravdu stabilní pár. I u nich se ovšem čas od času objevily neshody. O rozvodu se Šafránková zmínila v roce 1993 v knize Ghetto vyvolenců. „Asi bych se těžce rozváděla. Je to jako se svatbou v kostele. Ale poctivě a pocitově - někdy čtyřikrát za den,“ přiznala.

Populární herec měl naprosto jasno v tom, proč jim manželství nikdy nezkrachovalo. "Je to asi v tom, že jsme měli podobné předky a štěstí. Naši předci totiž měli dost síly bojovat se všemi komplikacemi, problémy. Životním zkouškám se nevyhnete, je ale jen na vás, jak v nich obstojíte a jak se rozhodnete. Člověk je vystavovaný v životě věcem, které musí posoudit a být za ně zodpovědný. A to lidé v současnosti příliš neumějí," citoval Abrháma deník Sedmička.

Abrhám byl pro svou ženu tou největší oporou v době, kdy soupeřila s rakovinou plic. Staral se o ni až do její smrti. Herec zemřel pouhý rok po ní.

Související články