Šafářová svou kariéru ukončila před čtyřmi lety. Úspěšná tenistka se po celý čas věnovala především dětem. Letošní rok se chtěla objevit na turnaji v Remeši, start jí ovšem nevyšel kvůli formalitám. K tenisovému návratu ji motivovaly neteře.

Dojemné loučení

Plekanec svou poslední sezónu odehrál v barvách Rytířů Kladno. Právě v městě, kde vládne hokeji legendární Jaromír Jágr si užil i svou rozlučku s kariérou. „Měl to opravdu moc hezký, včetně nápisu, který se objevil v kotli, že mu děkují jako kapitánovi,“ prozradila ve svém sloupku pro iSport Lucie Šafářová, která společně s dětmi dorazila na slavnostní událost také. „Byly u toho i obě naše děti, jsem ráda, že se nakonec nesekly. Protože Leontýnka byla trochu nejistá z tolika lidí a Olík se bál toho maskota rytíře. Ale nakonec jsme to všichni zvládli,“ prozradila detaily z ceremoniálu.

Zdravotní trable Plekance

Šafářová svému partnerovi byla oporou v jeho nejtěžších životních chvílích. Sama dobře ví, jak náročné je, smířit s koncem profesionální sportovní éry. „Dobře vím, že my sportovci během kariéry tělu dáváme hodně zabrat, hrajeme s horečkami, s chřipkou, s bolestí. Vždycky uděláme maximum, abychom mohli sportovat. Ale teď už se jednalo o vážnější poranění, má nález na plotýnce,“ odhalila tak zdravotní problém, kterému její manžel dlouhodobě čelil.

Rodinná idylka počká

Sportovní důchod není takový, jak se na první pohled zdá. Hokejista a tenistka jsou v jednom kole stále, akorát v jiných disciplínách. „A že by teď byl víc doma? Zatím spíš naopak… Týden byl s národním týmem ve Švédsku a ve Finsku, předtím v rámci srazu absolvoval všechny tréninky. Jezdí po zápasech a sleduje hráče, takže povinností má hodně. Není to tak, že bychom spolu celé dny trávili doma na gauči. Na nervy si každopádně nelezeme,“ dodala na závěr.

"Jsem vděčná za to jakého mám úžasného muže, se kterým to vše mohu sdílet a je mi oporou a za svou rodinu a tchyni, kteří tu vždy jsou," napsala už dříve na Instagram a dala tak najevo, co všechno pro ni Plekanec znamená.

Související články