Sacha Baron Cohen je geniálním komikem. V minulosti to dokázal už nesčetněkrát, když si zahrál hlavní roli ve filmech Borat či Diktátor. Vystupuje také ve vlastní komediální show Who is America, která je proložená scénkami i monology.

Už teď je jasné, co se tam v brzké budoucnosti objeví. Nedávno si totiž vystřelil z účastníků sjezdu ultrapravice ve městě Olympia ve státě Washington. Coby country zpěvák tak na malém pódiu zpíval rasistické písně.

Sacha Baron Cohen si vystřelil z radikálů

Některé texty musely být účastníkům nepříjemné, i když s „jeho“ názory vlastně souhlasí. Byli tam i tací, kteří s ním zpívali. Pravdou je, že Cohen je k tomu ponoukal. Akce byla pořádána ultrapravicovou militantní skupinou Washington Three Percenters.

Cohen předstíral, že s nimi sympatizuje, když organizátorům nabízel svoje exkluzivní hudební číslo. Souhlasili také proto, že komik v převleku řekl, že si náklady na vystoupení ponese sám. Jen díky tomu se nakonec mohl dostat před tamní návštěvníky.

Převlékl se za country zpěváka

„Ten Obama, co s ním budeme dělat? Nakazíme ho wuchanskou chřipkou. A teď všichni!“ vybízí jeho nové příznivce ke zpěvu. „Liberálové, co s nimi budeme dělat? Nakazíme je wuchanskou chřipkou!“ zpívá ve stylu country Cohen.

„Liberálové, co s nimi budeme dělat? Nakazíme je wuchanskou chřipkou!“ a „Spojené státy jsou nejlepší, nepotřebujeme žádný test covidový,“ zní další sloky. Je zvláštní, že účastníci tak dlouho neodhalili, že se jedná o žert.

Sacha a jeho další převlek

V písničkách rýpal také do Hillary Clinton nebo epidemiologa Anthonyho Fauciho. Dále zpíval o liberálním hoaxu, těch, co nosí roušky, CNN šířící fake news či Georgi Sorosovi. Wuchanskou chřipkou nakazil v textu všechny od novinářů po pojídače suši. Miliardáře Billa Gatese pro změnu nechal sežrat medvědem.

Video se šíří po internetu jako lavina. Poté, co byl jeho žert odhalen, všichni se ho snažili dostat z pódia. Nejlepší nápad jim přišlo vypnout mu ozvučení. Cohen na to byl ale připraven. V tu chvíli totiž zakročila jeho ozbrojená ochranka a odvezla ho pryč.

Sacha se svojí krásnou manželkou

To organizátory naštvalo, i když jsou zastánci práva za nošení zbraní. Za zvuků sirén a majáků Cohen odjel i s týmem pryč. Nikdo neočekával, že by se snad mohl vrátit, ale on to udělal. V rukávu měl totiž další husarský kousek.

O chvíli později se tam vrátil s šíleným vousem a ptal se nic netušícího organizátora, co se na místě stalo. „Jsem si stroprocentně jistý, že to byl Sacha Baron Cohen,” ozve se za kamerou. „Ano, ano, byl,“ říká organizátor, který neskrýval obavy, že šlo o nevhodný žert Demokratické strany.