Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jak žijí dětské hvězdy z filmu S Tebou mě baví svět: Zvláštní osud má Kačenka

S tebou mě baví svět
S tebou mě baví svět
Zdroj: ČSFD
S tebou mě baví svět

Malou Kačenku si ve filmu S tebou mě baví svět zahrála tehdy Marta Buchtíková. Vycházející dětská hvězda se své kariéry ale dobrovolně vzdala. Později totiž dala přednost životu v sektě.

Kdo by si nepamatoval film S tebou mě baví svět. Parta dětí s tatínky odjedou do zasněžených hor, kde zažívají nekonečná dobrodružství. Mezi dětské hvězdy patřila i Marta Buchtíková, která si zahrála Kačenku. Dnes jako by se po ní slehla zem. Svůj život totiž zasvětila sektě.

„Vím o tom. Říkaly mi to děti, že žije ve Francii a má svůj svět. Setkávám se s dětskými představiteli z filmu pravidelně, ale Kačenka v posledních letech na srazy vůbec nechodí. Ani nevím, kam jí napsat. Vypátrat, kde žije, by bylo velmi složité,“ svěřila se deníku Aha Jana Šulcová, jenž ztvárnila ve filmu jednu z maminek.

Buchtíková žije kdesi ve Francii, nikdo o ní nic neví

Šulcová se o osud své herecké kolegyně zajímá, ale zjistit o ní více informací se jeví jako nadlidský výkon. „O tom, jak filmová Kačenka údajně žije, mi děti řekly, když jsme jeli před čtyřmi roky za Pavlem Novým do léčebny. Tehdy tam nedorazila ani ona a ani Pepíno,“ dodala nešťastná Šulcová.

O tom, jak žijí ostatní dětští představitelé, se trochu ví. Mnoho jich u herectví nezůstalo. Lukáš Pelánek, jenž si zahrál Matýska by na natáčení nejraději zapomněl. Že hrál jednu z hlavních rolí, se dozvěděl až v sedmi letech. Dnes se živí jako pošťák.

Zuzana Lisová alias Dášenka v hraní stejně jako Matýsek také nepokračovala. Nyní pracuje v porodnici, kde se stará o nedonošená miminka. Obdobně je na tom Cyril Křůpala, který k životu před kamerou také nepřičichl a živí se něčím úplně jiným.

Na rozdíl od ostatních byl studijní typ. Studoval mezinárodní obchod a dnes je úspěšným obchodním a marketingovým ředitelem. Jediný, koho svět filmu fascinoval, byl filmový Bertík. Marek Dvořák se dokonce snažil dostat na FAMU, ale nevzali ho. Dnes podniká v telekomunikacích.

Václav Korda se proslavil coby malý Míša. V dospělosti se stal bankovním úředníkem. Ve volných chvílích se věnuje loutkoherectví. Velmi důležitou roli měli i rodiče malých dětí. Mezi hlavní ženské postavy patřily Jana Šulcová, Eliška Balzerová a Zdena Studenková.

Pro Janu Šulcovou prý režisérka Marie Poledňáková psala roli přímo na tělo. Námět vymyslela na večírku, kde slyšela, jak se několik mužů baví o společné zimní dovolené. Finální rozpočet byl nakonec 4 300 000 korun. Schváleno bylo ale jen 3,9 milionu. Všichni tvůrci museli platit pokutu.

Na place byla dobrá atmosféra

Při natáčení se nejobtížněji pracovalo s malým Matýskem, který se v některých scénách měl rozbrečet na povel. To ale mnohdy nevycházelo. Jeho maminka jí poradila, ať mu dá na lžíci polévku a až ji bude mít v puse, ať rychle ucukne. Nakonec se vše podařilo.

Volný čas trávili herci různě. Pavel Nový většinou cvičil a běhal, Václav Postránecký četl a Július Satinský popíjel svoji oblíbenou borovičku. Panovala prostě dobrá nálada.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky