Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

S čerty nejsou žerty: Někteří herci jsou k nepoznání, jiní nás už opustili

Ondřej Vetchý
Ondřej Vetchý
Zdroj: profimedia, CSFD
Ondřej Vetchý

Jedna z nejoblíbenějších českých pohádek je bezesporu dnes již legendární film S čerty nejsou žerty. Od jeho natočení uběhlo dlouhých pětatřicet let. Jak vypadají herci dnes?

Pohádková komedie S čerty nejsou žerty se vepsala mnoha divákům do paměti a rádi si ji alespoň jednou za rok připomínají, většinou ve vánočním čase. Příběh o pekle, zlé maceše, hodné princezně a její chamtivé sestře je opravdu skvostem české kinematografie.

Bohužel někteří herci v hlavních rolích neměli zrovna veselý životní příběh a dnešních dnů se nedožili! Předčasně zemřel například herec Vladimír Dlouhý, který holdoval alkoholu a cigaretám. Zemřel na rakovinu žaludku a slinivky. Bylo mu pouhých 52 let.

Stejný osud potkal i Josefa Kemra, který trpěl stejným druhem rakoviny jako Dlouhý, jen mu bylo o dvacet let více. Ve filmu hrál také Luděk Munzar, který nás navždy opustil letos v lednu.

Monika Pelcová, která hrála hlavní roli princezny Adélky, se za uplynulé roky změnila k nepoznání! V herecké kariéře však nepokračovala, stejně jako její herecká kolegyně Dana Bartůňková.

Jana Dítětová, už bohužel také nežije, v pohádce si zahrála Petrovu babičku. Zatímco jméno Moniky Pelcové je asi pro spoustu lidí neznámé, paní Dítětová měla v životě mnoho krásných filmových rolí. 

V galerii se můžete podívat, jak se na hlavních postavách podepsal zub času! Pojďte si s námi nostalgicky zavzpomínat na oblíbenou pohádku!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky