Video, před kterým varuje policie, se nezakládá na pravdě. Nejmenovaná žena v něm představí další ženu, která říká, že je zdravotní sestra. Ta začne vyprávět, že je v nemocnici svědkem toho, že lidé mají bakteriální zápal plic, že pacienti v nemocnicích jsou nemocní, protože nosí látkové roušky.

Údajně zná jednu pracovnici pražské ambulance, jež tvrdí, že v Praze zemřely po vakcinaci desítky lidí a antigenní testy jsou zfalšované.

Video je však naprosto bez zdroje a už od pohledu působí nedůvěryhodně. Kdo však neozdrojované video zřejmě považoval za pravdivé, byl Patrik Vrbovský alias Rytmus, který si ho směle umístil na sociální sítě. Po upozornění policie ho stáhl.

Rytmus šířil lživé video

„Bohužel toto video plné bludů zveřejnil zpěvák Patrik Vrbovský, ale mezitím ho smazal s tím, že nekontroloval zdroj. Na svém profilu však má 640 tisíc sledujících,“ napsala na svém oficiálním profilu slovenská policie.

Nahrávku šířili fanoušci. Na Instagramu ji měl a poté ji smazal zpěvák Separ, ten má na svém instagramovém profilu 362 tisíc sledujících. Oba umělci tak ovlivnili spoustu lidí.

Jasmina Alagič je světlo jeho života

„I v těchto případech si vždy musíte ověřit své zdroje a neměli byste zapomínat, že s vlivem přichází zodpovědnost,“ upozorňuje je policie a dodává, že „video splňuje všechny atributy hoaxu. Poskytuje informace bez zdroje, šokuje a informuje o zamlčované pravdě“.

Rytmus se teď bude jistě více soustředit na svoji rodinu než na šíření bludů. „Děkuji této ženě za to, že je, za všechno zázračné, co se událo v mém životě. Za její světlo, které září od první sekundy, kdy se probudí,“ vyznává veřejně lásku své ženě. U toho by měl asi zůstat a nehledat hoaxy.