Linda se do zkušeného kolegy zamilovala ve svých osmadvaceti letech. Poznali se na divadelních prknech. V té době žil Prachař ještě s herečkou Danou Batulkovou.

Z kamarádek sokyně

Jiskra přeskočila jak jinak než při společné práci. Oba drželi jejich vztah v přátelské rovině více než rok. Poté, co se dali dohromady a vztah se provalil na veřejnost, si Linda prošla opravdovým očistcem. V očích veřejnosti byla jako rozvracečka rodiny. Batulková a Prachař v té době vychovávali dvě děti, Jakuba a Marianu. Pikantní na celé situaci byl fakt, že Batulková a Rybová byly do té doby kamarádky. Po provalení románku jejího muže a mladší kolegyně si Batulková nebrala s Rybovou servítky. O sedmnáct let mladší blondýnku měla dokonce zfackovat.

Linda Rybová se celou situaci snažila uklidnit svým vyjádřením. „Myslím, že jsme se nehledali, nechtěli jsme se hledat nebo nesměli jsme se hledat… Šlo to trochu mimo nás. Teda mimo mě určitě. Když jsme byli téměř rok přátelé, tím myslím opravdu přátelé, zdál se mi takový sen, ze kterého jsem se probudila s láskou. Prostě mi to došlo až v tom snu nebo skrze něj,“ prozradila pro magazín Dama.cz o vztahu ke staršímu kolegovi.

To, že šlo o opravdu velkou lásku, potvrdil i samotný Prachař. „Myslím, že nejlépe se to v literatuře popisuje jako zásah Amorova šípu. Člověk je v jediné vteřině zasažen,“ vyznal se směrem k Rybové.

Krize otce a syna

Počáteční drama zamilovaná dvojice překonala a nyní jsou spolu už dvacet let. V roce 2003 se vzali a krátce na to se jim narodila dcera Josefína, rok poté Rozárka a tři roky později syn František. Herec měl už dvě děti z předchozího vztahu, které jeho odchod od rodiny nesly velmi těžce. Jakub byl v té době v pubertě a na čas se tak se svým otcem přestal stýkat, protože mu nemohl odchod od rodiny odpustit. Nyní už se opět chlubí ukázkovým vztahem. Pojí je především láska k fotbalovému klubu Slavie Praha. Společně navštěvují zápasy.

Udobřovacím obdobím byl pro Davida a Jakuba paradoxně rozvod Jakuba. Ten si prožil krušné časy po boku exmanželky Agáty Hanychové, se kterou má dceru Miu. „Teď prožíváme krásné zralé období vztahu otce a syna. Kuba už toho sám dost zažil. Má dítě, je rozvedený. Některé věci člověk musí zažít, aby je pochopil,“ nechal se slyšet David Prachař.

Související články