Když si po smrti první manželky Evy našel slavný hokejista Vladimír Růžička novou ženu, většina národa nechápavě kroutila hlavou. Po jeho boku se totiž začala objevovat mladinká silikonová kráska, která si ráda nechá přifouknout prsa či rty u plastických chirurgů. Většina lidí si tenkrát myslela, že vztah nemůže vydržet, ale opak je pravdou. Pár 10. června oslaví již šest let od svatby.

Vladimír Růžička se narodil roku 1965 v Mostě. Už v dětství zcela propadl hokeji, tudíž není divu, že se kolem tohoto sportu točil celý jeho dosavadní život. Nejen, že je držitelem zlaté hokejové medaile z Nagana z roku 1998, ale také exceloval na několika mistrovstvích, odkud s týmem také přivezl cenné kovy. Zapomenout nesmíme ani na jeho kariéru v pozici hlavního trenéra české hokejové reprezentace, v této roli se objevil dokonce třikrát.

První ženu si bral v pouhých devatenácti letech

Kromě sportovních úspěchů má za sebou Růžička i ty soukromé. Svou první ženu Evu si bral v devatenácti letech a měli spolu dvě děti, dceru Evu a syna Vladimíra. Ten následuje svého otce a také je z něj hokejista. Rodina by nejspíš zůstala pohromadě, kdyby Vladimírova první manželka roku 2016 nezemřela na rakovinu. Bylo jí pouhých třiapadesát let.

"Smrt první ženy pro něj byla bolestivá a zlomová. Měl skvělou manželku, kterou hodně oceňuji. Čím jsem s Vláďou déle, tím víc. Byl to pro něj důležitý vztah a já ho nikdy nezpochybňovala," pěla ódy Marie na Růžičkovu první ženu v knize Ženy za zády.

Druhou manželkou hokejové legendy se totiž pouhý rok po smrti paní Evy stala právě Marie Pavlásková. V té době jí nebylo ani třicet let. Velkolepá svatba se konala na zámku Červený hrádek. V říjnu roku 2017 se jim narodila dcera Lejla, která je pro Růžičku už třetím dítětem.

Z druhého manželství hokejistovy děti neměly radost

Děti z prvního manželství však z otcovy svatby, z nové partnerky a následně i nové sestřičky velkou radost neměly. Svatby se dokonce rozhodly nezúčastnit.

„Vláďovým dětem rozumím. Ztratily mámu a bylo to pro ně hodně těžké. V ničem netlačím na pilu. Něco už se změnit nedá,“ prozradila dále macecha do knihy.

Manželství Marie a Vladimíra není vždy procházkou růžovým sadem, samozřejmě i kvůli pětadvacetiletému věkovému rozdílu. Největší krizí pár prošel rok po narození dcery. Jak se ale zdá, manželé problémy ustály a stále jsou spolu.

Související články