Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Russell Crowe slaví 56. narozeniny. Přibral a na zanedbaném vzhledu si zakládá

Russell Ira Crowe
Russell Ira Crowe
Zdroj: Profimedia
Russell Ira Crowe

Russell Ira Crowe se narodil 7. dubna 1964 a patří k nejtalentovanějším hercům současnosti. Bohužel odmítl role, které by mu přinesly mnohem větší slávu.

Smůla

Russell Ira Crowe (56) je jedním z mužů, kteří se umí smát očima. Největší slávu zažíval před dvaceti lety během natáčení filmu Gladiátor, za kterého získal oscarovou sošku. O jeho talentu nebylo pochyb. On ale udělal řadu nešťastných rozhodnutí a nechal ladem role, které by ho vystřelily ještě výš. Rok po hereckém triumfu se natáčel první díl z triologie Pán prstenů a Crowe byl jasnou volbou. V Tolkienových příbězích ale neviděl potenciál a dal šanci svým kolegům - Viggo Mortensen (61) a Sean Bean (60). Dnes hořce lituje. Stejně lehkovážný byl i u nabídky od tvůrců filmu X-Men.

Úpadek

K rolím z doby před dvaceti lety už se nikdy nevrátí a nevyrovná se svým vrstevníkům. Hugh Jackman (51) by mu mohl jít příkladem. Bohužel mu narostlo pivní břicho, má krátce po rozvodu, syny vychovává ve střídavé péči a na svém zanedbaném vzhledu si zakládá.

Ženy

Ženy se kolem slavného herce točily odjakživa. Sharon Stone (62) si ho vydupala pro film Rychlejší než smrt a podlehla mu i nestárnoucí Meg Ryan (58). V den svých devětatřicátých narozenin se oženil s Danielle Spencer a založil s ní rodinu. Syny Charlese a Tennysona mají po rozvodu ve střídavé péči a žijí v Sydney. Herec se často vrací i do svého rodiště na Novém Zélandu.

Rozvod se zpěvačkou ho vyšel na závratných 641 milionů korun. Aby zacelil díru v peněžence, vybral suvenýry ze svých filmů a uspořádal aukci. Během pár hodin vydělal přes 77 milionů korun.

Kožené prádlo z filmu Těžká váha se prodalo za 7 tisíc dolarů (170 tisíc korun).

Housle z filmu Master & Commander: Odvrácená strana světa se vydražily za 135 tisíc dolarů (přes 3 miliony korun).

Vůz z filmu Gladiátor měl pro sběratele cenu 65 tisíc dolarů (jeden a půl milionu korun).

Paranoia

Slavnostní předávání Oscarů v roce 2005 změnilo Russellovi život. Kontaktovali ho agenti FBI a upozornili ho na možnost únosu radikální skupinou Al-Káida. Několik měsíců byl střežen tajnou službou. Po letech se ale svěřil časopisu GQ a důvěryhodnost tvrzení byla pryč.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky