Posledních pár let měl klid, ale teď se nemoc znovu ozvala. „Pan Hrušínský si u nás trochu déle poležel. Teď jsme ho ale propustili domů. Na jak dlouho a kdy se k nám zase bude muset vrátit, je lékařské tajemství,“ prozradili Aha! na Interní hematologické klinice Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze.

Tereza Drtinová, mluvčí seriálu Ulice, zaujala jasné stanovisko, ze kterého nechce ustoupit. „Ke zdravotnímu stavu našich herců se nevyjadřujeme,“ uvedla. V Ulici hraje Hrušínský od roku 2005 domovníka Peška. Chod seriálu by to nemělo ohrozit, jelikož jsou díly předtočené.

„V tuto chvíli není natáčení nijak omezeno,“ dodala. Hrušínský je proslulý tím, že miluje chytání ryb, což nyní nemůže. „Víme, že je nemocný, a modlíme se za něho, aby byl silný, a aby strávil Vánoce v klidu doma,“ vzkázal přes Aha! Jiří Kůrka z Rybářské bašty v Rožmberku nad Vltavou.

„Můj kamarád Franta tady má rybářskou baštu, kde celej rok vaří tu nejlepší rybí polívku na světě. Miluju ji i studenou k snídani,“ tvrdil již dříve Hrušínský.

„Vždycky přejeme všem šťastné Vánoce, v této době ale jen to zdraví. A především Rudovi. Vzkažte mu – už se na tebe pstruzi těší!“ vzkazuje také Kůrkova manželka Alžběta.

Lovení ryb je Hrušínského největší zálibou. „Skoro celý život jsem mohl cestovat akorát do NDR, a ještě s komplikacemi. Takže v době, kdy to jde, se snažím dohnat, co můžu. Věk je ale neúprosný a nevím, jestli všechno stihnu,“ tvrdí herec s tím, že by s prutem chtěl procestovat celý svět.

„Na pstruhy mám nejraději horní tok Vltavy, od Vyššího Brodu k Rožmberku, miluji i Otavu od Annína po Žichovice. Na kapry jezdím na Lužnici, Berounku a do Třeboně,“ svěřuje se.

Až se Hrušínský uzdraví, jistě zase naskočí do koloběhu natáčení. Pravdou je, že některým diváků už postava Peška vadila.

„Ten dědek už mi leze krkem. Jeho role je ohraná a nemá se kam vyvíjet,“ psala jedna z divaček na sociální síť. „Ten zamrzl v dávné době, měli by ho už nechat odejít,“ psala další. Většina diváků ho má ale ráda a bude seriál sledovat dál.