Když se v roce 1987 objevil na plátnech kin legendární hudební film Discopříběh s Rudolfem Hrušínským nejmladším a Ladislavem Potměšilem v hlavních rolích, jedno dívčí oko nezůstalo suché.

Mladý kominický učeň zamilovaný do krásné blondýnky se snažil za každou cenu získat její srdce. Neváhal kvůli tomu běhat nahý přes plzeňské náměstí a ukazovat holý zadek.

I přes obrovský úspěch prvního i druhého dílu se však Hrušínský dál neprosadil a ve filmovém světě neuspěl. V mnoha dalších filmech si nezahrál, ale úplně herectví na hřebík nepověsil.

Chtěl si raději užívat svobody, anonymity a utrácet rodinné peníze klanu Hrušínských. Cestoval po světě a poznával cizí kultury. Vyhovovalo mu, že ho v cizině nikdo nezná.

Nikdo to moc nechápal, v rodině Hrušínských se prostě předpokládalo, že každý její člen bude hercem a plně se oddá tomuto řemeslu. V dětství to ale vypadalo, že Rudolf nejmladší půjde v rodových šlépějích. Zahrál si třeba i ve filmu Vesničko má středisková.

Až role v Discopříběhu ho ale dostala na vrchol. Film v té době navštívily v kinech neuvěřitelné dva miliony diváků. Hrušínský se nemohl hnout nikam, aby nevyvolával davové šílenství.

Během natáčení se spřátelil se svým filmovým otcem Ladislavem Potměšilem, který na něj na place dohlížel. Učil ho třeba, jak kombinovat alkohol, aby mu nebylo špatně.

Další role, která stojí za zmínku, je Svatba upírů, kde si zahrál po boku zpěvačky Ivety Bartošové. Při natáčení se prý do ní bláznivě zamiloval, ale jejich vztah nevydržel, stejně jako se nekonal úspěch tohoto snímku.

Kolem třicítky se Hrušínský rozhodl odjet do světa. Usadil se v Madridu, kde si otevřel bar. Pak se přesunul do Dominikánské republiky, procestoval i Latinskou Ameriku a po zemětřesení na Haiti tam jel pomáhat.

O jeho láskách se toho ví opravdu málo. Ví se ale, že si vzal blonďatou podnikatelku Martinu. Svatba prý byla velmi komorní a dle médií je jeho manželka milionářka.