Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vánoce jinak: Rozsvícení stromu na Staroměstském náměstí bude hodně netradiční

Staroměstské náměstí
Staroměstské náměstí
Zdroj: profimedia.cz

Letošní Vánoce budou kvůli pandemii koronaviru zcela jiné. Lidé se budou muset obejít bez vánočních trhů, ale také rozsvícení stromečků na náměstích měst. Výjimkou nebude Staroměstské náměstí v Praze. Strom se sice rozzáří, ale bez přítomnosti diváků.

V neděli 22. listopadu byl podle webu stars24.cz v Kamenném Přívozu nedaleko Prahy pokácen vánoční strom, který bude umístěn na Staroměstském náměstí v Praze. Jedná se o 17,5 metru vysoký smrk ztepilý a do Prahy bude převezen v noci z pondělí na úterý. 

„Jako již tradičně je to strom, který by byl stejně pokácen. Majitel nám ho nabídl k odprodeji. Letos jsme vybírali ne podle výšky, ale podle tvaru, aby byl pravidelný,” nechal se podle webu stars24.cz slyšet předseda představenstva společnosti Technologie hl. m Prahy Tomáš Jelínek. Pokácení stromu dle informací trvalo zhruba 45 minut. Jak bude letos ozdoben?

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí

„Ozdoben bude letos takovým způsobem, který asi odpovídá té divné době, ve které žijeme. To znamená, že se na něm určitě objeví barvy české národní trikolory. My jsme udělali takovou anketu mezi občany, není bez zajímavosti, že zvítězilo takové uměřené a poměrně střízlivější zdobení než v minulých letech. A my jsme to respektovali,” řekl Tomáš Jelínek. 

Neznamená to však, že by byl strom chudý. Na jeho ozdobení bude použito na šest kilometrů světelných řetězů a stovky ozdob. „Celkové vyznění by mělo být takové s respektem k to době, protože tušíme, že to nebudou asi úplně klasické Vánoce,” dodal ještě. 

Vzhledem k situaci to dost možná není tak úplně velkým překvapením, ale v letošním roce bude stromeček rozsvícen bez přítomnosti diváků. Praha proto ani neoznámí termín, aby předešla shlukování lidí. Pravděpodobně k rozsvícení dojde první adventní víkend v noci. 

Obyvatelé a návštěvníci Prahy se rovněž budou muset obejít bez tradičních velkých trhů a doprovodných akcí. Oslavy letošních Vánoc tak budou kvůli probíhající pandemii koronaviru značně omezené. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky